Троїцька сільська рада
Павлоградський район Дніпропетровська область
Рішення сесій
від 14 грудня 2018р. № 344-17/VІІ
Про впорядкування оплати праці працівників виконавчого апарату Троїцької сільської ради
Опубліковано 19 грудня 2018

      З метою дотримання вимог чинного законодавства та заохочення до сумлінної праці, зразкового виконання посадових обов’язків, впорядкування системи оплати праці, матеріального стимулювання працівників виконавчого апарату сільської ради, керуючись статтями  26, 42 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, відповідно до Конституції України, Кодексу законів про працю України,  Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” (із змінами та доповненнями), наказу Міністерства праці України № 77 від 2.10.1196 р. ”Про умови праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів, та інших органів“, враховуючи висновки постійної комісії сільської  ради постійної комісій  сільської  ради  з питань планування  бюджету та фінансів, соціально-економічного розвитку села, сільська  рада  ВИРІШИЛА:

       1.Затвердити  Положення про оплату праці та порядок застосування стимулюючих виплат  працівникам  виконавчого апарату сільської ради (надалі – Положення), що додається.

     2.Сільському голові Чуприні О.О. забезпечити неухильне дотримання вимог затвердженого вище Положення.

     3.Надати право сільському голові Чуприні О.О. при зміні норм законодавства, якими врегульовані окремі складові заробітної плати працівників  виконавчого апарату, переглядати  умови  їх оплати праці та розміри стимулюючих виплат  згідно Положення  та  в міжсесійний період вносити зміни і  встановлювати в нових розмірах своїм розпорядженням, яке в послідуючому виносити на затвердження сесією ради.

     3.Визнати таким, що втратило чинність рішення ІІ сесії сільської ради УІІ скликання від 15.12.2017 року № 35-2/ УІІ.


Сільський  голова                       О.О.Чуприна                         


село Троїцьке 

14 грудня  2018 року  

№ 344-17/VІІ           

                                                                                    

Додаток 1

до рішення сільської  ради 

від 14.12.2018 р. № 344-17/VІІ


ПОЛОЖЕННЯ
про оплату праці  та порядок  застосування стимулюючих
    виплат  працівникам виконавчого  апарату сільської ради 

Розділ І. Загальні положення 

      1.1.Положення про оплату праці та порядок застосування стимулюючих виплат  працівникам  виконавчого апарату сільської ради (надалі – Положення) розроблено відповідно до Конституції України, Кодексу законів про працю України, Законів України : «Про оплату праці»,  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування»,  постанови Кабінету Міністрів України  від 09.03.2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» ( із змінами та доповненнями), наказу Міністерства праці України № 77 від 2.10.1196 р. ”Про умови праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів, та інших органів“, інших законодавчих та нормативних  документів з питань оплати праці, умов преміювання і надання матеріальної допомоги,  колективного договору.

      1.2. Це Положення розроблено з метою впорядкування системи оплати праці, посилення впливу матеріального заохочення на покращення результатів роботи працівників виконавчого апарату сільської ради, заохочення їх до сумлінної праці залежно від ініціативи, творчої активності, якості виконання посадових обов’язків .

     1.3. Положенням визначаються умови оплати праці, порядок встановлення доплат і надбавок, преміювання, надання матеріальної  допомоги, грошової допомоги  працівникам виконавчого апарату сільської ради

     1.4. Дане Положення  визначає механізм застосування стимулюючих виплат посадовим особам місцевого самоврядування (службовцям) сільської ради з метою посилення їх мотивації до високопрофесійної, результативної та високоякісної роботи, стимулювання їх праці залежно від  особистого вкладу в загальні результати роботи.

    Дія цього Положення поширюється на усіх працівників виконавчого апарату сільської ради згідно штатного розпису .

Розділ ІІ. Визначення  умов оплати праці

     2.1. Джерелом формування фонду оплати праці працівників виконавчого апарату сільської ради є сільський  бюджет. Витрати на утримання виконавчого апарату сільської ради (включаючи фонд оплати праці його працівників) формується відповідно до вимог чинного законодавства та затверджується рішенням сільської ради про сільський бюджет на відповідний бюджетний рік.

     2.2. Посадові оклади сільському голові, його заступнику, службовцям (посадовим особам виконавчого апарату) сільської ради встановлюються в розмірах згідно схем, затверджених сільською радою, та відображаються в штатному розписі, який затверджується  сільським головою , а в разі відсутності чи неможливості виконання ним своїх обов’язків з інших причин - заступником.

     2.3. Встановлення  доплат та надбавок до посадових  окладів, преміювання, виплата  грошової та матеріальної  допомоги  сільському голові, його заступнику, секретарю сільської ради та керуючому справами (секретарю виконкому)  здійснюється за рішенням сільської ради та  згідно цього Положення .

     2.4. Встановлення  доплат та надбавок до посадових  окладів, преміювання, виплата  грошової та матеріальної  допомоги  посадовим особам виконавчого апарату (службовцям) сільської ради  здійснюється за розпорядженням сільського голови (та/або за актом керівника служби) згідно чинного законодавства і цього Положення.

     2.5. Встановлення  доплат та надбавок до посадових  окладів, преміювання, виплата матеріальної  допомоги іншим категоріям працівників виконавчого апарату сільської  ради здійснюється за розпорядженням сільського голови.

      2.6. Облік і контроль за використанням коштів на оплату праці та матеріальне стимулювання працівників виконавчого апарату сільської  ради  здійснює начальник відділу  бюджету, фінансів,  бухгалтерського обліку та звітності - головний бухгалтер виконавчого апарату  сільської ради.

     2.7. В разі відсутності голови сільської ради або не можливістю ним виконання своїх повноважень  з інших причин  розпорядження із вказаних вище питань згідно п.2.4, 2.5 видається заступником, який в цей період виконує обов’язки голови сільської ради. 

Розділ ІІІ.  Встановлення доплат, виплат та  надбавок 

       3.1.Встановлення  надбавок   за  ранг і за вислугу років та інших надбавок працівникам виконавчого апарату проводиться відповідно до чинного законодавства та цього Положення.

       Розміри надбавок за ранги службовців місцевого самоврядування визначаються, виходячи з розмірів надбавок за ранги державних службовців, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, та встановлюються  в такому розмірі: за 15 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  -  45 грн.;  за 14 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 50 грн.;  за 13 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 55 грн.; за 12 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  -  60 грн.; за 11 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 70 грн.; за 10 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 80 грн.; за 9 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 90 грн.; за 8 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 100 грн.; за 7 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 110 грн.; за 6 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 120 грн.;  за 5 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 130 грн.; за 4 ранг посадових осіб місцевого самоврядування  - 140 грн.             

       Розміри надбавок за  вислугу років визначаються, виходячи з наявного стажу роботи виборних посадових осіб  та службовців  сільської ради  згідно чинного законодавства встановлюються за кожний рік стажу служби в органах місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг (спеціальне звання) і залежно від стажу державної служби, служби в органах місцевого самоврядування в таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків.

       3.2.Сільський голова (як керівник виконавчого апарату) має право встановлювати згідно чинного законодавства посадовим особам  та  відповідно службовцям у межах фонду оплати праці додаткові стимулюючі виплати.  До додаткових стимулюючих виплат службовцям належать:

     3.2.1.Надбавки за високі досягнення у праці  та  за виконання особливо важливої роботи:

      Надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої  роботи посадовим особам, службовцям виконавчого апарату сільської ради встановлюється у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та вислугу років в межах затвердженого фонду  оплати праці за умови сумлінного та якісного виконання ними своїх посадових обов’язків, ініціативності та відсутності порушень трудової дисципліни. Посадовим особам, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів, проводять експертизу проектів таких актів (якщо положеннями про відділи виконавчого апарату  сільської ради та посадовими інструкціями передбачено виконання такої роботи), можуть бути встановлені надбавки у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та вислугу років.

     Надбавка за високі досягнення у праці встановлюється працівникам за якісне, своєчасне і в повному обсязі виконання посадових обов’язків, а також з урахуванням ініціативи, особистого вкладу в загальні результати роботи.

      Високі досягнення у праці -  це  результативні  показники  та якісні   ознаки  особистої  діяльності  працівника  за  оцінюваний період,  які засвідчують сумлінне та вчасне  виконання  ним  своїх посадових   обов'язків  і  виявлений  при  цьому  рівень  фахового професіоналізму,  компетентності та ініціативності  у  розв'язанні визначених посадою і окремо поставлених керівництвом завдань.

      Надбавка за виконання особливо важливої роботи встановлюється посадовим особам виконавчого апарату  сільської ради на чітко визначені терміни, тобто на період виконання цієї роботи.

      Виконання особливо   важливої   роботи   -   це   регламентне закріплення за посадовою особою завдань та функцій щодо розробки нормативно – правових актів та / або їх експертизи; реалізації важливих  напрямків  діяльності районної ради та  виконувана робота  спеціального  цільового  призначення,  яка  від працівника вимагає  особливої  організаційно-виконавчої компетентності та відповідальності, а також забезпечує своїми результатами ефективність управління.

       Конкретний розмір надбавки визначається з урахуванням трудового внеску працівника, важливості та обсягів виконуваних робіт, творчої ініціативи, рівня кваліфікації, вміння самостійно приймати рішення, якісно виконувати планові та додаткові завдання.                                                                   

      3.2.2. Виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього службовця встановлюється службовцю  сільської ради згідно чинного законодавства начальником відділу за погодженням із сільським головою на підставі подання його безпосереднього керівника у розмірі 50 відсотків посадового окладу тимчасово відсутнього службовця.

     3.2.3. Виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за вакантною посадою службовця сільської ради встановлюється згідно чинного законодавства начальником відділу за погодженням із сільським головою на підставі подання безпосереднього керівника, службовцю або службовцям сільської ради, між якими здійснено розподіл обов’язків за вакантною посадою, пропорційно додатковому навантаженню за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою.

     3.3. За підсумками роботи  на підставі  звітів керівників структурних підрозділів заступника голови сільської ради та /або  керуючий справами переглядають доцільність збереження (збільшення або зменшення) розміру доплат та надбавок працівникам виконавчого апарату сільської ради і вносять відповідні пропозиції на розгляд голови сільської  ради .

      3.4. У разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи, порушення вимог Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Правил внутрішнього трудового розпорядку та трудової дисципліни встановлена надбавка скасовується або розмір її зменшується. Пропозиції щодо зменшення розміру надбавки або її скасування подаються:

-щодо працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради – начальником цього підрозділу;

-щодо начальників структурних підрозділів  – заступником голови;

-щодо заступника, секретаря сільської ради, керуючого справами (секретаря виконкому)  – головою ради.

         3.5. Робітникам , зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади  за складність , напруженість у роботі  у розмірі до 50% посадового окладу згідно  до наказу Міністерства праці України № 77 від 2.10.1196 р.” Про умови праці робітників , зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади , місцевого самоврядування та їх виконавчих органів , органів прокуратури , судів ,та інших органів“.                                                                  -                  3.6. Водіям легкових автомобілів ,зайнятих обслуговуванням сільської ради  згідно  до наказу Міністерства праці України № 77 від 2.10.1196 р.” Про умови праці робітників , зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади , місцевого самоврядування та їх виконавчих органів , органів прокуратури , судів , та інших органів “ встановити доплату за ненормований робочий час у розмірі 25 % тарифної ставки за відпрацьований час та надбавку за класність  у розмірі 25 % тарифної ставки за відпрацьований час .

Розділ ІУ. Порядок та умови преміювання 

     4.1.Премія є одним із джерел соціального захисту працівників виконавчого апарату сільської ради. Преміюванню підлягають всі категорії працівників виконавчого апарату сільської ради. Преміювання працівників виконавчого апарату сільської ради передбачає матеріальне їх стимулювання за безумовне виконання покладених на них обов’язків, поліпшення якості роботи, виконавської дисципліни, проявлену творчу активність та ініціативу, спрямованих на створення у колективі високої відповідальності за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, підвищення  результативності роботи сільської ради за рахунок належної організації праці.

      Службовцю місцевого самоврядування можуть встановлюватися:

премія на підставі висновку, що містить відмінну оцінку результатів його службової діяльності;                                                                                     

місячна або квартальна премія відповідно до особистого внеску службовця місцевого самоврядування в загальний результат роботи сільської ради.

       4.2.Преміювання працівників виконавчого апарату сільської ради здійснюється у межах затвердженого  фонду оплати праці.

       Розмір коштів, які спрямовуються на преміювання працівників виконавчого апарату сільської ради за результатами роботи за місяць, визначається відповідно до помісячного розподілу асигнувань на цей період з врахуванням забезпечення в першу чергу видатків на виплату посадових окладів, надбавок за ранг та  вислугу років, інших надбавок і виплат згідно розділу ІІІ цього Положення та економії фонду оплати праці, що утворилася з початку року.

      4.3. Начальник відділу  бюджету, фінансів,  бухгалтерського обліку та звітності - головний бухгалтер виконавчого апарату  сільської ради щомісяця розраховує загальну суму коштів, що спрямовуються на преміювання, та подає на розгляд керівництву сільської ради.

     Премія нараховується працівникам щомісячно у відсотках до посадового окладу у разі відсутності заборгованості за обов'язковими платежами у межах затвердженого фонду оплати праці та виплачується одночасно з виплатою заробітної плати за другу половину місяця, за який вона була нарахована. Розмір одноразової премії визначається керівником служби у кожному окремому випадку в  залежності від  важливості виконаного завдання та погоджується головою сільської ради .

     4.4. Премія нараховується та виплачується працівникам пропорційно до фактично відпрацьованого часу і  не нараховується за час відпусток, тимчасової непрацездатності, відрядження.  Працівникам, які звільнені з роботи в місяць, за який проводиться преміювання, премії не виплачуються, за винятком працівників, які вийшли на пенсію або звільнилися за станом здоров'я.

     4.5. Преміювання працівників виконавчого апарату сільської ради проводиться щомісячно при наявності коштів для преміювання згідно  розпорядження сільського голови ( а в разі  його відсутності чи неможливості виконання ним  своїх повноважень з інших причин – заступником) та/або акту керівника служби на підставі оцінки та всебічного аналізу виконання працівниками посадових обов'язків і завдань  керівниками структурних підрозділів, їх відповідних пропозицій.

     4.6. Преміювання   сільського голови  здійснюється відповідно до рішення сесії  «Про умови оплати праці сільського голови», яке  приймається при затверджені бюджету.

     4.7. Преміювання   заступника сільського голови, секретаря сільської ради, керуючої справами  здійснюється відповідно до рішення сесії  «  Про  преміювання, встановлення надбавок та надання матеріальної допомоги заступнику сільського голови, секретарю сільської ради, керуючій справами », яке  приймається при затверджені бюджету. 

     4.8. За результатами роботи за місяць для визначення розміру премії працівникам враховуються такі показники:

-своєчасне та якісне виконання поставлених керівництвом завдань і доручень;

-сумлінне  виконання  своїх  посадових  обов'язків,  ініціатива  і  творчість  у роботі;

-постійне самовдосконалення, підвищення професійної кваліфікації.

      4.9. Зменшення відсотку преміювання працівників або позбавлення їх премії (депреміювання) здійснюється у разі:

-невиконання розпоряджень та доручень керівництва сільської ради;

-несвоєчасного розгляду пропозицій, заяв, звернень громадян;

-порушення строків розгляду документів;

-недобросовісного виконання посадових обов'язків і завдань.

      4.10. Встановити такі показники зниження або позбавлення премії :

-за невиконання в строк і неякісне виконання розпоряджень та доручень керівництва сільської ради – зменшення до 25% . У разі невиконання у встановлені терміни завдань з причин, що не залежать від виконавця розмір премії не зменшується. Підставою для визнання причин поважними є відповідні довідки, інші документи, а також інші аргументовані і підтверджені фактами пояснення виконавця викладені у пояснюючій записці ;

-порушення , з вини працівника, строків розгляду документів, пропозицій, заяв, звернень громадян - зменшення до 10%  ;

-службові упущення  та  порушення  трудової дисципліни, за які накладено дисциплінарне стягнення - позбавлення премії в повному розмірі. Працівникам, притягнутим до дисциплінарної відповідальності, премія не виплачується протягом дії  дисциплінарного стягнення,  якщо інше не зазначене у відповідному розпорядженні.

    4.11. Додаткове збільшення розміру премії можливе за:

-виконання додаткових завдань, що потребують додаткових  навиків та затрат робочого часу;

-ініціативність, творчий підхід у роботі;

-удосконалення стилю й методів роботи.

     4.12. Пропозиції щодо зменшення (збільшення) розміру премії або її позбавлення подаються:

- щодо працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради – начальником цього підрозділу;

- щодо начальників структурних підрозділів  – заступником голови;

- щодо заступника, секретаря сільської ради, керуючого справами (секретаря виконкому)  – головою ради.

Розділ У. Порядок надання матеріальної допомоги 

     5.1. За розпорядженням голови сільської ради працівникам виконавчого апарату (службовцям)  сільської ради при наданні щорічної відпустки виплачується грошова допомога в розмірі середньомісячної заробітної плати та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника по заяві працівника за розпорядженням керівника.

     5.2. Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань виплачується в межах фонду оплати праці відповідно до письмової заяви працівника  і встановлюється в розмірі що  не може перевищувати середньомісячної заробітної плати цього працівника по заяві працівника за розпорядженням керівника .

     5.3. Грошова допомога при наданні щорічної відпустки та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань сільському голові здійснюється відповідно до рішення сесії  «Про умови оплати праці сільського голови», яке  приймається при затверджені бюджету.

     5.4. Грошова допомога при наданні щорічної відпустки та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань заступника сільського голови, секретаря сільської ради, керуючої справами  здійснюється відповідно до рішення сесії  «  Про  преміювання, встановлення надбавок та надання матеріальної допомоги заступнику сільського голови, секретарю сільської ради, керуючій справами », яке  приймається при затверджені бюджету. 

    5.5. Матеріальна допомога може бути надана також у разі скрутного становища, а саме :                                                                 

- при стаціонарному лікуванні працівника ;                                   

- у зв”язку з народженням дитини ;                                       

-у разі смерті рідних працівника ;                                                   

-у разі смерті працівника допомога виплачується сім”ї померлого;        

- у зв»язку з  раптово виниклим скрутним становищем в сім”ї і т.п.       

Секретар сільської ради              Л.В.Крупська

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux