Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про визнання повноважень депутатів Троїцької сільської ради VІІІ скликання
Заслухавши інформацію голови Троїцької сільської територіальної виборчої комісії Бондаренко Яни Валеріївни про результати виборів депутатів Троїцької сільської ради VІІІ скликання, керуючись ст.45, ч.2 ст.46, ч.1 ст.49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ч.2 ст.4, ч.1 ст.9 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", ч.12 ст.85 Закону України "Про місцеві вибори", постанови Троїцької сільської територіальної виборчої комісії про результати виборів, сільська рада ВИРІШИЛА:
Прийняти до відома факт початку повноваження депутатів Троїцької сільської ради VІІІ скликання по 8 округах. Додаток додається:
Видати депутатам Троїцької сільської ради VІІІ скликання посвідчення депутата Троїцької сільської ради.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Додаток
до рішення сільської ради № -1/ VІІІ
від 26 листопада 2020року
СКЛАД
депутатів та виборчих меж Троїцької сільської ради VІІІ скликання
Номер вибор чого округу |
Прізвище, ім’я, по батькові депутата |
Опис меж територіального
|
1 |
|
с. Троїцьке: вул. Дружби, вул. Чкалова, вул. Осипенко, вул. Озерна, вул. Зарічна, вул. Молодіжна, вул. Миру |
2 |
|
с. Троїцьке: Вул. Центральна, вул. Набережна |
3 |
|
с. Троїцьке: вул.40 років Перемоги, вул. Пушкіна, вул. Шевченка, вул. Садова с. Левадки: вул. Степова |
4 |
|
с. Малоолександрівка: вул. Вишнева, вул. Миру |
5 |
|
с. Привовчанське: вул. Шкільна, вул. Нова, вул.Перемоги, вул. Степова, вул. Дружби, провулок Шкільний |
6 |
|
с. Привовчанське: вул. Підлісна, вул. Чкалова, вул. Миру, вул. Надрічна, вул. Чехова |
7 |
|
с. Вербове: вул. Чкалова, вул. Центральна, вул. Шкільна, вул. Горького |
8 |
|
с. Писарівка: вул. Некрасова, вул. Садова, вул. Вишнева, вул. Польова, вул. Тиха, вул. Набережна с. Новоіларіоновське: вул. Миру с. Мар’ївка: вул. Лермонтова, вул. Весела, с. Зелений Гай: вул. Степова, с. Пристень: вул. Пушкіна
|
Секретар сільської ради Л.В.Крупська
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про визнання повноважень Троїцького сільського голови
Заслухавши інформацію голови Троїцької сільської територіальної виборчої комісії Бондаренко Яни Валеріївни про результати виборів Троїцького сільського голови та обрання на посаду Троїцького сільського голови Чуприни Олега Олександровича , на підставі ч.1 ст.42 та ч.3 ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ч 12 ст.85 Закону України "Про місцеві вибори», ст.10, 11, 14, 15 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", постанови Троїцької сільської територіальної виборчої комісії про результати виборів від жовтня 2020 року, сільська рада ВИРІШИЛА:
1. Інформацію голови Троїцької сільської територіальної виборчої комісії Бондаренко Я.В. про результати виборів Троїцької сільського голови та обрання на посаду Троїцького сільського голови Чуприни О.О. взяти до відома.
2.Заслухати складення Присяги посадової особи місцевого самоврядування Троїцьким сільським головою Чуприною О.О. та вважати його таким, що вступив на посаду.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про обрання секретаріату
З метою організації ведення протоколів засідання сільської ради, реєстрації депутатських запитів, питань, довідок, повідомлень, заяв, пропозицій та інших матеріалів, відповідно до п.п.10, 11 розділу ІХ Регламенту Троїцької сільської ради VІІІ скликання, керуючись п.3 ч.4 ст.42, ч.15 ст.46, ч.3 ст.50, ч.1 ст.59, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільська рада ВИРІШИЛА:
Утворити секретаріат сесії сільської ради в кількості трьох депутатів:
-
-
-
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження порядку обрання секретаря сільської ради
Керуючись ст.46 п.14 та ст.50 п.1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільська рада ВИРІШИЛА:
1. Затвердити порядок обрання секретаря сільської ради, згідно з додатком.
2. Обрання секретаря сільської ради проводити відповідно до даного Порядку.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Додаток
до рішення сільської ради № -1/ VІІІ
від 26 листопада 2020року
ПОРЯДОК
обрання секретаря сільської ради.
1. Для проведення виборів секретаря сільської ради з числа депутатів сільської ради обирається лічильна комісія у кількості 3 чоловік, шляхом відкритого голосування за списком, без обговорення.
Лічильна комісія, за дорученням головуючого на засіданні, проводить також підрахунок голосів під час відкритого голосування або визначає присутність депутатів на засіданні.
2. Голова і секретар лічильної комісії обираються на її першому засіданні. На засіданнях лічильної комісії ведеться протокол.
3. Пропозицію щодо кандидата на посаду секретаря сільської ради надає голова сільської ради.
4. До бюлетенів для голосування по виборах секретаря сільської ради включаються запропоновану головою кандидатуру .
5. На кожному бюлетені голова і секретар лічильної комісії ставлять свої підписи.
6. Перед початком голосування скриньку для голосування перевіряє, опечатує голова лічильної комісії у присутності членів комісії.
7. Бюлетені для голосування видаються депутатам на підставі реєстру, згідно списку загального складу ради, безпосередньо перед голосуванням.
Про одержання бюлетенів депутати розписуються в реєстрі.
8. Голосування проводиться у відокремленій від споглядання частині зали засідань та здійснюється шляхом про ставлення в бюлетені для голосування позначки напроти прізвища кандидата, за якого депутат голосує.
У разі, коли кандидат не підтримує жодного кандидата, він робить відповідну позначку у квадраті напроти слів "не підтримую жодного кандидата".
9. Лічильна комісія після закінчення голосування підраховує;
невикористані бюлетені і гасить їх;
загальну кількість виданих бюлетенів, згідно реєстру;
загальну кількість бюлетенів, що були у скриньці для голосування;
загальну кількість недійсних бюлетенів;
кількість голосів, які не підтримали даного кандидата.
10. Недійсними вважаються бюлетені:
невстановленого зразка;
бюлетені, в яких не зроблено жодної позначки;
бюлетені, в яких неможливо з’ясувати волевиявлення депутата.
Прізвища, додатково вписані до бюлетенів, при підрахунку голосів не враховуються.
У разі виникнення сумнівів щодо дійсності бюлетеня питання вирішується лічильною комісією шляхом голосування.
11. Обраним вважається кандидат, за якого проголосувало більшість від загального складу ради .
12. У разі, коли кандидат не набрав необхідну кількість голосів, проводяться повторні вибори.
13. Лічильна комісія може визнати вибори недійсними, якщо в ході їх проведення допущені порушення цього Порядку, які вплинули на результати виборів.
14. Результати таємного головування встановлюються лічильною комісією. На підставі цих результатів лічильна комісія приймає рішення про підсумки виборів. Після цього всі бюлетені запаковуються в пакет, який опечатується і підписується головою і секретарем лічильної комісії.
15. Лічильна комісія інформує раду про результати голосування і підсумки виборів на її пленарному засіданні.
Секретар сільської ради Л.В.Крупська
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про порядок обрання лічильної комісії для обрання секретаря сільської ради
Керуючись статтею 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розділу 4 Регламенту сільської ради про обрання секретаря сільської ради, заслухавши пропозицію сільського голови Чуприни Олега Олександровича про обирання лічильної комісії для проведення виборів секретаря сільської ради, сільська рада ВИРІШИЛА:
1. Відповідно до статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обрати лічильну комісію з виборів секретаря сільської ради в складі:
1.
2.
3.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про обрання секретаря
Троїцької сільської ради
Керуючись п. 4 ст. 26, п. 4 ст. 42, ч. 1 ст. 50, ч. 3 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розглянувши пропозицію Троїцького сільського голови Чуприни О.О., заслухавши інформацію голови лічильної комісії …………………….. про результати голосування і підсумки виборів секретаря сільської ради, сільська рада ВИРІШИЛА:
1.Обрати на посаду секретаря Троїцької сільської ради на строк повноважень Троїцької сільської ради 8 скликання ………………………………………. - депутата Троїцької сільської ради, обрану по _________ багатомандатному виборчому округу № …...
2.Взяти до уваги, рініше присвоєний 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах п’ятої категорії посад.
3.Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження переліку, персонального складу та положення постійних
комісій Троїцької сільської ради сьомого скликання
Керуючись п.2 ст.26, ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши пропозицію Троїцького сільського голови Чуприни О.О., сільська рада ВИРІШИЛА:
1. Визначити такий перелік постійних комісій Троїцької сільської ради:
1) Постійна комісія з гуманітарних питань, прав людини, законності, депутатської діяльності та регламенту;
2) Постійна комісія з питань планування фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва;
3) Постійна комісія з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою;
4) Постійна комісія з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту.
2. Затвердити Положення про постійні комісії Троїцької сільської ради (Додаток 1).
3. Обрати постійні комісії Троїцької сільської ради у наступному складі:
1) Постійна комісія з питань гуманітарних питань, прав людини, законності, депутатської діяльності та регламенту:
1. Зайцева Наталія Володимирівна – депутат округу № 8, голова комісії
2. Водоп’ян Ольга Федорівна - – депутат округу № 2
3.Малюта Лілія Вадимівна – депутат округу № 3
4. Цимбал Аліна Вікторівна– депутат округу № 4
5. Могила Андрій Іванович – депутат округу № 5
6. Киценко Олександр Миколайович – депутат округу № 7
2) Постійна комісія з питань планування фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва:
1. Куцак Ярослав Васильович – депутат округу № 2, голова комісії
2. Терновой Володимир Олександрович – депутат округу № 5
3. Блажеєвська Тетяна Олександрівна – депутат округу № 1
4. Рогозіна Анжела Вікторівна – депутат округу № 8
5. Різніченко Володимир Васильович – депутат округу № 6
3) Постійна комісія з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою:
1. Чорноморець Володимир Григорович – депутат округу №6, голова комісії
2. Шипіло Олександр Іванович – депутат округу № 3
3. Фролова Олена Іванівна – депутат округу № 4
4. Шляховий Микола Миколайович – депутат округу № 7
5. Петренко Микола Васильович – депутат округу № 8
4)Постійна комісія з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту:
1. Крупський Володимир Васильович -депутат округу № 4,голова комісії
2.Костенко Анатолій Петрович – депутат округу № 1
3.Куцак Олександр Ярославович - депутат округу № 3
4.Ключко Ігор Олександрович – депутат округу № 5
5.Климовицький Дмитро Романович – депутат округу № 8
4.Головам утворених постійних комісій Троїцької сільської ради забезпечити на першому засіданні кожної комісії вирішення питань щодо структури комісії, у тому числі обрання заступника Голови та секретаря комісії. 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань, прав людини, законності, депутатської діяльності та регламент (Голова постійної комісії – Водоп»я О.Ф.).
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Додаток
до рішення сільської ради № -1/ VІІІ
від 26 листопада 2020року
ПОЛОЖЕННЯ
про постійні комісії Троїцької сільської ради
1. Загальні положення
1.1. Постійна комісія ради (далі – постійна комісія) є органом ради, що обирається з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.
1.2. Постійна комісія обирається радою на строк її повноважень у складі голови і членів постійної комісії. Всі інші питання структури постійної комісії вирішуються постійною комісією.
1.3. До складу постійної комісії не можуть бути обрані сільський голова та секретар ради.
1.4. Постійна комісія підзвітна раді та відповідальна перед нею. Діяльність постійної комісії координує секретар ради.
1.5. У своїй діяльності постійна комісія ради керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими актами, рішеннями ради, Регламентом ради та цим Положенням.
1.6. Діяльність постійної комісії ради здійснюється на основі планів роботи, прийнятих на засіданні постійної комісії, доручень ради, сільського голови або секретаря ради.
1.7. Постійна комісія в своїй діяльності взаємодіє з постійними комісіями ради та інших рад, управліннями та відділами ради, громадськими об’єднаннями, підприємствами, установами, організаціями.
1.8. Засідання постійної комісії скликаються в міру необхідності, але не рідше одного разу на два місяці і є правомочними, якщо в них бере участь не менш як половина від загального складу постійної комісії .
1.9. Постійна комісія має право скликати сесію ради у випадку, передбаченому Законом «Про місцеве самоврядування в Україні».
1.10. Депутати працюють у постійній комісії на громадських засадах.
2. Голова постійної комісії
2.1. Здійснює безпосереднє керівництво діяльністю постійної комісії та організує її роботу.
2.2. Скликає і веде засідання постійної комісії.
2.3. Визначає завдання і розподіляє обов’язки між членами постійної комісії.
2.4. Аналізує результати роботи і вживає заходи щодо підвищення ефективності діяльності постійної комісії.
2.5. Забезпечує організаційну підготовку засідань постійної комісії.
2.6. Відповідає за підготовку довідок, звітів, інформацій з питань роботи постійної комісії.
2.7. Представляє постійну комісію у відносинах з іншими комісіями, органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами.
2.8. Організовує роботу з реалізації висновків і рекомендацій постійної комісії.
2.9. Підтримує зв’язки із засобами масової інформації та апаратом ради і виконавчого комітету, забезпечує гласність в роботі постійної комісії.
2.10. У разі відсутності голови постійної комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин, його функції здійснює заступник голови постійної комісії або секретар постійної комісії.
3. Організація діяльності постійної комісії
3.1. Основним завданням постійної комісії є попередній розгляд проектів рішень, що виносяться на розгляд ради.
3.2. Постійна комісія за дорученням ради, сільського голови, секретаря ради або за власною ініціативою вивчає діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому комітету ради органів, а також з питань, віднесених до відання ради, виконавчих органів, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подає за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради або виконавчого комітету ради, здійснює контроль за виконанням рішень ради.
3.3. Постійна комісія у питаннях, які належать до її відання, та в порядку, визначеному законом, має право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень, необхідні матеріали і документи.
3.4. За результатами вивчення і розгляду питань постійна комісія готує висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії оформляються протокольно та приймаються більшістю голосів від загального складу постійної комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови та секретарем комісії. Відповідальність за ведення протоколів постійної комісії покладається на секретаря постійної комісії. Протоколи засідань постійної комісії підписуються головою і секретарем постійної комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
3.5. Рекомендації постійної комісії підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено постійну комісію у встановлений нею строк.
3.6. Постійна комісія попередньо розглядає кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження радою, готує висновки з цих питань.
3.7. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів, представників управлінь та відділів ради.
3.8. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою постійної комісії, а також за дорученням ради, сільського, селищного, сільського голови, секретаря ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.
3.9. Всі питання, які виносяться на розгляд сесії, попередньо повинні обов’язково розглядатись профільною постійною комісією.
3.10. Постійна комісія розробляє проекти рішень ради та готує висновки з цих питань, виступає на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.
4. Напрямки діяльності постійних комісій
4.1.Постійна комісія з гуманітарних питань, прав людини, законності, депутатської діяльності та регламенту за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядає:
1) проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету;
2) звіти про виконання програм і бюджету;
3) питання створення умов для розвитку культури;
4) питання сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел;
5) питання створення умов для занять фізичною культурою і спортом;
6) питання забезпечення охорони пам’яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання;
7) питання створення необхідних умов для забезпечення здобуття неповнолітніми повної загальної середньої освіти, виховання дітей, молоді, розвитку їх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації, сприяння діяльності дошкільних та позашкільних навчально-виховних закладів, дитячих, молодіжних та науково-просвітницьких організацій;
8) питання ефективного використання культурно-освітніх, спортивних закладів, дитячих дошкільних і позашкільних установ;
9) питання сприяння виконавчим органам в управлінні закладами освіти, культури, фізкультури і спорту;
10) питання про стан та розвиток освіти, культури, фізкультури і спорту, молодіжних проблем, інші питання, які вносяться на розгляд ради;
11)питання реалізації та захисту прав людини на працю, охорону здоров’я, материнства і дитинства;
12) питання забезпечення соціальної справедливості у всіх сферах громадського життя;
13) питання внесення пропозицій щодо оптимізації структури системи охорони здоров’я;
14) питання поліпшення житлових і матеріально-побутових умов соціально незахищених громадян;
15) питання вирішення відповідно до законодавства питань про надання пільг і допомоги, пов’язаних з охороною материнства і дитинства, пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
16) питання здійснення контролю за забезпеченням соціального захисту працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях, наданням працівникам відповідно до законодавства пільг та компенсацій за роботу у шкідливих умовах;
17) питання взаємодії з громадськими організаціями, створеними для захисту соціально-економічних інтересів громадян;
18) питання забезпечення розгляду санітарно-епідеміологічного благополуччя населення;
19) питання про стан та розвиток охорони здоров’я, проблем соціального захисту населення, інші питання, які вносяться на розгляд ради;
20)питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян;
21) питання утримання органів правопорядку за рахунок бюджету;
22) питання депутатської діяльності, додержання норм депутатської етики;
23) питання додержання вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
24) питання контролю за додержанням депутатами та посадовими особами виконавчих органів ради вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»;
25) питання координації дій з обласною радою, іншими органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, громадськими та політичними організаціями;
26) пропозиції щодо змін та доповнень до Регламенту ради;
27) питання про стан та розвиток місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення, інші питання, які вносяться на розгляд ради.
4.2.Постійна комісія з питань планування фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва співробітництва за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядає;
1) проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету;
2) звіти про виконання програм і бюджету;
3) попередній розгляд звітів про хід і результати виконання прийнятих програм і бюджету;
4) питання підготовки пропозицій щодо встановлення місцевих податків і зборів, та розміри їх ставок;
5) питання здійснення контролю за утворенням та використанням позабюджетних цільових коштів;
6) питання надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах;
7) питання соціально-економічного, стратегічного розвитку села, селища, міста, інші питання, які виносяться на розгляд ради;
8) проекти регуляторних актів щодо їх відповідності вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» і забезпечує підготовку експертного висновку до проектів регуляторних актів, які виносяться на розгляд ради.
4.3. Постійна комісія з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядає;
1) проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету;
2) звіти про виконання програм і бюджету;
3) проекти місцевих програм охорони довкілля;
4) питання координації діяльності місцевих землевпорядних органів та уповноважених державних органів управління з охорони природи;
5) питання підготовки пропозицій про організацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення;
6) питання щодо підготовки пропозицій щодо ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами;
7) питання здійснення контролю за дотриманням земельного та природоохоронного законодавства;
8) питання про організацію охорони, реставрації та використання пам’яток історії і культури, архітектури та містобудування;
9) питання про стан та розвиток відповідних галузей будівництва;
10) питання щодо підготовки пропозицій щодо планів і програм будівництва та реконструкції об’єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, житлових будинків, шляхів;
11) питання участі в розробці містобудівних програм, генеральних планів забудов;
12) питання про стан та розвиток містобудування і архітектури, інші питання, які виносяться на розгляд ради.
4.4. Постійна комісія з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядає:
1) проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету;
2) звіти про виконання програм і бюджету та письмового звіту про хід та результати відчуження комунального майна;
3) заслуховує звіти про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності;
4) питання створення і реорганізації підприємств комунальної власності;
5) питання про стан та ефективне використання комунальної власності територіальної громади;
6) питання встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади;
7) питання підготовки і розгляду проектів місцевих програм приватизації та переліку об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації;
8) питання післяприватизаційної підтримки підприємств, що утворились в результаті приватизації комунальної власності;
9) питання аналізу соціальних наслідків приватизації;
10) питання сприяння виконавчим органам в управлінні об’єктами житлово-комунального господарства;
11) питання про стан та розвиток житлово-комунального господарства села, інші питання, які вносяться на розгляд ради.
питання господарської діяльності підприємств;
12) питання економічної стабілізації промисловості;
13) питання транспортного обслуговування;
14) питання розвитку всіх видів зв’язку;
15) питання залучення інвестицій для розвитку підприємництва, розширення житлового будівництва;
16) питання сприяння виконавчим органам в управлінні об’єктами побутового, торгівельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності;
17) питання про стан та розвиток промисловості, підприємництва, транспорту та сфери послуг, інші питання, які вносяться на розгляд ради.
5. Взаємодія постійної комісії з виконавчим комітетом, управліннями та відділами:
5.1. Рекомендації постійної комісії подаються сільському голові в письмовій формі.
5.2. Виконавчий комітет, управління та відділи ради зобов’язані в десятиденний термін (якщо постійною комісією не буде визначено інший строк виконання) розглянути рекомендації та пропозиції постійної комісії та надати аргументовану відповідь.
5.3. У випадку відхилення рекомендації постійної комісії виконавчим комітетом, управлінням чи відділом ради вона має право повторно винести рекомендації на їх розгляд.
5.4. Якщо пропозиція повторно відхилена, постійна комісія може підготувати на розгляд ради проект рішення з порушеного питання. Постійна комісія здійснює контроль за виконанням рішень виконавчого комітету з питань, віднесених до її компетенції.
Секретар сільської ради Л.В.Крупська
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про утворення, затвердження складу та затвердження регламенту виконавчого комітету Троїцької сільської ради
Керуючись 5 пункту 1 статті 26 та статею 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши пропозицію сільського голови Чуприни О.О. про утворення та затвердження складу виконавчого комітету сільської ради, сільська рада ВИРІШИЛА:
1. Утворити за затвердити виконавчий комітет Троїцької сільської ради в кількості 13 (тринадцять) чоловік. Згідно додатку.
2. Затвердити регламент виконавчого комітету Троїцької сільської ради.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Додаток
до рішення сільської ради № -1/ VІІІ
від 26 листопада 2020року
РЕГЛАМЕНТ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ТРОЇЦЬКОЇ РАДИ
1. Загальні положення
1.1. Виконавчий комітет ради (далі - виконавчий комітет) є виконавчим органом ради, який утворюється нею на строк її повноважень. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
1.2. Регламент виконавчого комітету ради (далі – Регламент) є актом, який відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів регулює організаційно-процедурні питання діяльності виконавчого комітету.
1.3. Основною формою роботи виконавчого комітету є його засідання, проведення яких здійснюється відповідно до плану роботи виконавчого комітету, що затверджується рішенням виконавчого комітету. Засідання виконавчого комітету проводяться щопонедіка. За необхідності скликаються позачергові засідання виконавчого комітету. Початок засідань виконавчого комітету о 8:00 год. Засідання виконавчого комітету проводяться відкрито. В окремих випадках засідання виконавчого комітету може бути закритим. Рішення з цього питання приймається більшістю від складу присутніх членів виконавчого комітету. Проведення закритого засідання виконкому (закритого обговорення окремих питань) передбачає підготовку рішень з дотриманням установлених правил роботи з документами обмеженого доступу.
1.4. Засідання виконавчого комітету є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини членів виконавчого комітету від загального його складу. Члени виконавчого комітету зобов’язані брати участь у його засіданнях. У разі, якщо з поважних причин член виконавчого комітету немає можливості взяти участь у засіданні, він про це заздалегідь повідомляє сільського голову або керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету. У разі відсутності члена виконкому без поважних причин більш ніж половини засідань виконкому протягом року, сільський голова вносить пропозиції на розгляд ради про внесення змін до персонального складу виконавчого комітету.
1.5. У засіданні виконавчого комітету можуть бути присутні депутати ради, народні депутати України, керівники виконавчих органів ради, а також запрошені особи.
1.6. Повідомлення членів виконавчого комітету і доповідачів, співдоповідачів про дату, час і місце проведення засідання виконавчого комітету, завчасне ознайомлення їх з проектами рішень здійснює керуючий справами (секретаря) виконавчого комітету. Присутність запрошених осіб на засіданні виконавчого комітету з розгляду основного питання забезпечують керівники виконавчих органів ради, відповідальні за підготовку зазначеного питання на засідання виконавчого комітету.
1.7. Засідання виконавчого комітету здійснюється відповідно до порядку денного, який формує керуючий справами (секретар) виконавчого комітету. Не пізніше як за 2 робочі дні до засідання, порядок денний та проекти рішень надаються членам виконавчого комітету.
1.8. Відкриває і веде засідання виконавчого комітету сільський голова, а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.
1.9. У процесі розгляду питань порядку денного з дозволу головуючого може проводитися обмін думками членів виконавчого комітету та запрошених.
1.10. На засіданні виконавчого комітету керуючий справами (секретар) виконавчого комітету ведеться протокол.
1.11. Офіційним документом, який приймається на засіданні виконавчого комітету, є рішення, що має відповідні реквізити: віддруковане на бланку встановленого зразка, має реєстраційний номер, дату і підпис головуючого на засіданні.
1.12. Діяльність виконавчого комітету забезпечує апарат виконавчого комітету.
2. Члени виконавчого комітету
2.1. Персональний склад виконавчого комітету затверджується радою за пропозицією сільського голови. Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського голови, заступника сільського голови, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. До складу виконавчого комітету сільської ради входять також за посадою секретар відповідної ради, староста (старости).
2.2. Заступник сільського голови, керуючий справами виконавчого комітету здійснюють свої повноваження протягом строку повноважень виконавчого комітету, до складу якого їх включено. Після закінчення строку повноважень виконавчого комітету вони звільняються з посад, крім випадку обрання їх на вказані посади.
2.3. Члени виконавчого комітету мають право:
2.3.1. Не пізніше як за два робочі дні до засідання виконавчого комітету знайомитися з проектами рішень, які розглядатимуться на його засіданні.
2.3.2. У процесі обговорення питань на засіданні виконавчого комітету:
- вносити пропозиції щодо порядку денного;
- отримувати від доповідачів роз’яснення;
- вносити зміни й доповнення до проектів рішень виконавчого комітету.
2.4. Члени виконавчого комітету, крім тих, хто працює у виконавчих органах ради на постійній основі, на час засідання виконавчого комітету, а також для виконання повноважень в інших випадках, звільняються від виконання виробничих або службових обов’язків з відшкодуванням їм середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов’язаних з виконанням обов’язків члена виконавчого комітету, за рахунок коштів бюджету.
2.5. Членам виконавчого комітету видаються посвідчення на строк повноважень виконавчого комітету ради.
3. Планування роботи виконавчого комітету.
3.1. Планування роботи виконавчого комітету є основою організаційного забезпечення виконання його функцій і здійснюється відповідно до плану роботи виконавчого комітету та щомісячного плану заходів, що проводяться радою та її виконавчим комітетом.
3.2. План роботи виконавчого комітету секретарем виконкому за пропозиціями заступника сільського голови, керуючого справами виконавчого комітету, членів виконавчого комітету та керівників виконавчих органів ради на півріччя до 15 червня та 15 грудня поточного року й затверджується на засіданні виконавчого комітету.
3.3. План роботи виконавчого комітету містить такі розділи:
- календарний план засідань виконавчого комітету;
- перелік планових питань, які розглядаються на засіданнях виконавчого комітету.
3.4. У плані роботи виконавчого комітету вказуються дата проведення засідання виконавчого комітету, питання, які виносяться на розгляд виконавчого комітету, та відповідальний за підготовку питання.
3.5. Зміни і доповнення до плану роботи виконавчого комітету можуть бути внесені тільки за рішенням виконавчого комітету.
3.6. План роботи виконавчого комітету не пізніше як у п’ятиденний строк після його затвердження надсилається виконавчим органам та виконавцям, зазначеним у плані.
3.7. Контроль за виконанням плану роботи виконавчого комітету здійснюється організаційним відділом.
3.8. При розгляді плану роботи на наступне півріччя керуючий справами виконавчого комітету інформує виконавчий комітет про виконання плану роботи за попереднє півріччя.
3.9. У виконавчому комітеті складається щомісячний план проведення основних організаційних заходів, який готується організаційним відділом та подається на затвердження сільському голові до 28 числа попереднього місяця.
4. Підготовка проектів рішень.
4.1. Рішення виконавчого комітету приймаються на виконання законів України, указів Президента України, постанов Верховної Ради України, актів Кабінету Міністрів України, рішень ради, а також відповідно до плану роботи виконавчого комітету, за пропозиціями виконавчих органів ради, постійних комісій ради, підприємств, установ, організацій та громадян. Проекти рішень розробляються також за вказівками (дорученнями) сільського голови або в ініціативному порядку заступника сільського голови в межах своєї компетенції, секретарем ради, керуючим справами виконавчого комітету.
4.2. Відповідальність за підготовку проектів рішень, довідок та інших матеріалів на засідання виконавчого комітету покладається на заступників сільського голови, керуючого справами виконавчого комітету, керівників відділів.
4.3. Проекти рішень виконавчого комітету згідно з вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації» оприлюднюються їх виконавцями не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду виконавчим комітетом на офіційному веб-порталі ради в мережі Інтернет і знаходяться там до прийняття щодо них рішень виконавчим комітетом.
4.4. Розробка та розгляд виконавчим комітетом проектів регуляторних актів у сфері господарської діяльності здійснюються в установленому цим Регламентом порядку з обов’язковим дотриманням процедури, визначеної Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Висновок щодо дотримання розробником регуляторного акта процедури, визначеної Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», надається виконавчим органом ради, до повноважень якого входить здійснення контролю за реалізацією органами місцевого самоврядування вказаного Закону, за встановленою формою з відповідним відображенням в аркуші погодження проекту регуляторного акта. Строк, протягом якого виконавчий орган ради, до повноважень якого входить здійснення контролю за реалізацією органами місцевого самоврядування Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», розглядає проект регуляторного акта на відповідність дотримання вимог вказаного Закону, становить п’ять календарних днів. У разі непогодження проекту регуляторного акта виконавчим органом ради, до повноважень якого входить здійснення контролю за реалізацією органами місцевого самоврядування Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», у зв’язку із порушенням розробником регуляторного акта регуляторної процедури, визначеної чинним законодавством України, аркуш погодження з проектом регуляторного акта вищевказаним виконавчим органом ради підписується із зауваженнями, про що додається відповідний висновок у письмовій формі. Проект регуляторного акта повертається розробнику на доопрацювання. У разі погодження проекту регуляторного акта виконавчим органом ради, до повноважень якого входить здійснення контролю за реалізацією органами місцевого самоврядування Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», надається відповідний висновок у письмовій формі. Забороняється винесення на розгляд виконавчого комітету проекту регуляторного акта, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акта не був оприлюднений або оприлюднений з порушеннями ст.ст. 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»; відсутній позитивний висновок виконавчого органу ради, до повноважень якого входить здійснення контролю за реалізацією органами місцевого самоврядування.
4.5. Проекти рішень виконавчого комітету та інші матеріали, що планується винести на розгляд виконавчого комітету, подаються виконавцями керуючому справами (секретаря) виконавчого комітету в друкованій та електронній формі не пізніше як за 4 робочі дні до їх розгляду на засіданні виконавчого комітету, крім випадків термінового розгляду питань.
4.6. Рішення повинні мати заголовки, що коротко і точно відображають їхній зміст, констатуючу і розпорядчу частину, можуть мати додатки. У констатуючій частині зазначається підстава, обґрунтування або мета складення документа. У розпорядчій частині вміщуються висновки, пропозиції , рішення, прохання, конкретні змістовні заходи з усунення зазначених недоліків та виконання поставлених завдань, терміни виконання, відповідальні виконавці та на кого покладено контроль за виконанням рішення в цілому, обумовлюються форми та шляхи контролю (терміни подачі проміжної, підсумкової інформацій).
4.7. Проекти рішень повинні бути короткими і не перевищувати в обсязі, як правило, 2-3 друковані сторінки, довідки – 4 друковані сторінки. Проекти поміщаються в обкладинку, яка візується керуючим справами виконавчого комітету та містить дані про доповідача. До них додаються: коротка довідка по суті питання (у разі потреби), список запрошених осіб, перелік адресатів, яким необхідно буде надіслати рішення, та необхідні документи, передбачені законодавством. Кожен аркуш додатка чи інших доданих до проекту рішення документів нумерується, загальна їх кількість проставляється виконавцем на аркуші погодження в лівому нижньому куті.
4.8. До проекту рішення додається аркуш погодження з метою визначення доцільності документа, його обґрунтованості та встановлення відповідності законодавству. Аркуш погодження включає в себе найменування посади, особистий підпис, ініціали, прізвище особи, яка візує документи, погодження нової редакції (у разі внесення змін та доповнень). Зауваження та пропозиції до проекту рішення викладаються на окремому аркуші, про що в аркуші погодження робиться відповідна відмітка.
4.9. Проект рішення виконавчого комітету обов’язково погоджують:
- заступник сільського голови;
- керуючий справами виконавчого комітету;
- керівник виконавчого органу ради, який готує питання;
- керівник юридичної служби.
Питання, пов’язані з виконанням бюджету і соціально-економічним розвитком села, в обов’язковому порядку погоджуються із структурним підрозділом з питань фінансів.
4.10. Після погодження проекту рішення з посадовими особами, вказаними в аркуші погодження, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету відділу редагує його відповідно до вимог діловодства та правопису.
4.11. Порядок візування проекту рішення здійснюється згідно з інструкцією з діловодства у раді та її виконавчих органах.
4.12. До проектів рішень виконавчого комітету, що надаються керуючому справами (секретаря) виконавчого комітету, додається перелік документів із зазначенням відповідального за підготовку цього рішення в повному обсязі. Разом з паперовим проектом рішення виконавчого комітету надається й електронний носій з текстом цього документа. Відповідальність за ідентичність текстів рішень виконавчого комітету на паперових й електронних носіях несуть виконавці. Проекти рішень, які подані не в строки, включаються до порядку денного засідання виконавчого комітету тільки з дозволу сільського (у разі його відсутності з поважних причин – посадової особи, яка здійснює його повноваження) безпосередньо на засіданні виконавчого комітету.
4.13. Проекти рішень, що вимагають оперативного вирішення, з дозволу сільського голови, а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, можуть бути прийняті в робочому порядку шляхом 100-відсоткового опитування членів виконавчого комітету за умови їхнього погодження не менш ніж двома третинами членів виконавчого комітету від загального його складу.
5. Порядок скликання та проведення засідання виконавчого комітету. 5.1. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно сільським головою, а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції
- заступником сільського голови в міру необхідності, але не рідше двох раз на місяць, і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.
5.2. Проект порядку денного засідання виконавчого комітету формується секретарем виконавчого комітету, до якого включаються проекти рішень виконавчого комітету. Порядок денний засідання виконавчого комітету, в якому відведено час на розгляд кожного питання, визначаються доповідачі та співдоповідачі з кожного окремого питання, затверджується виконавчим комітетом на початку засідання. Включення або виключення питань із порядку денного, наданого на розгляд виконкому, відбувається шляхом прийняття рішення більшістю голосів від загального складу членів виконавчого комітету.
6. Прийняття рішень.
6.1. З усіх питань порядку денного з урахуванням змін і доповнень до проектів, що виникли в процесі обговорення на засіданні, виконавчий комітет приймає рішення. Рішення виконкому приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету.
6.2. Рішення виконавчого комітету можуть прийматися без обговорення, якщо до проекту рішення не надійшло зауважень, і на цьому не наполягає ніхто із членів виконавчого комітету.
6.3. У разі незгоди сільського голови з рішенням виконавчого комітету, він може зупинити його дію своїм розпорядженням та винести це питання на розгляд ради.
6.4. Рішення, прийняті з урахуванням висловлених у ході обговорення зауважень, протягом п’яти днів після засідання виконавчого комітету, крім рішень, для яких виконавчий комітет установив інший термін, доопрацьовуються виконавцями та передаються секретарю виконавчого комітету, який надає їх на підпис сільському голові. Рішення виконавчого комітету підписуються сільським головою, а в разі його відсутності з поважних причин, – посадовою особою, яка здійснює його повноваження, додатки до рішень – секретарем виконавчого комітету.
6.5. Підписані рішення реєструються секретарем виконавчого комітету шляхом присвоєння порядкового реєстраційного номера. Порядкова нумерація рішень здійснюється в межах календарного року, починаючи з початку року. Датою реєстрації рішення виконавчого комітету є дата його прийняття. Дата і номер рішення зазначаються у визначеному на бланку місці.
6.6. Тиражування і розсилка копій рішень виконавчого комітету забезпечується керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету в 5-денний термін. При цьому копії вищевказаних рішень завіряються печаткою виконавчого комітету. Виготовлення витягів з рішень здійснюють виконавці зазначених актів, проставляючи при цьому підпис на зворотному боці витягу, крім витягів, що виготовляються керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету на виконання запитів фізичних та юридичних осіб, а також правоохоронних органів. Відповідальність за відповідність витягу оригіналу рішення несе виконавець. Засвідчення витягів здійснює керуючий справами (секретар) виконавчого комітету шляхом проставляння штампа «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує витяг, її ініціалів (ініціалу імені) та прізвища і проставляється нижче реквізиту документа «Підпис», а також скріплюється печаткою виконавчого комітету.
6.7. Контроль за виконанням рішень здійснюється зазначеними в них посадовими особами, а облік рішень, аналіз повноти їхнього виконання, підготовка аналітичних інформацій щодо реалізації рішень за звітний період тощо забезпечується відділом контролю.
6.8. Доручення виконавчого комітету оформлюються протокольно секретарем виконавчого комітету, доведення та збирання інформації , контроль за дотриманням встановлених термінів, а також продовження контрольних термінів, здійснюється загально- організаційним відділом.
6.9. Протоколювання, організаційне, технічне та господарське забезпечення засідань виконавчого комітету здійснюється загально- організаційним відділом.
7. Скасування рішень виконавчого комітету.
7.1. Рішення виконавчого комітету з питань, що віднесені до власної компетенції виконавчих органів ради, можуть бути скасовані радою.
8. Організація розгляду пропозицій, заяв і скарг.
8.1. Виконавчий комітет сільської ради у роботі з розгляду звернень громадян керується Законом України «Про звернення громадян», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», інструкцією з діловодства та іншими нормативними актами державної влади, що регулюють роботу із зверненнями громадян.
8.2. Особистий прийом громадян здійснюють сільський голова, його заступник, секретар ради, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету згідно з затвердженими графіками, які доводяться до відома населення.
9. Порядок підготовки розпоряджень сільського голови.
9.1. Згідно зі ст.42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сільський голова в межах своїх повноважень видає розпорядження.
9.2. За змістом розпорядження сільського голови поділяються на розпорядження:
- з основної діяльності;
- з кадрових питань;
- про надання відпустки;
- про відрядження.
9.3. Проекти розпоряджень сільського голови з основної діяльності вносяться тільки заступником сільського голови, секретарем ради і фінансовим відділом виконавчого комітету.
Організації, підприємства та установи будь-якого рівня, громадські організації можуть вносити пропозиції щодо підготовки проектів розпоряджень до підрозділів виконавчого комітету за напрямком діяльності.
Підготовка розпоряджень з кадрових питань та по відрядженнях регламентується чинним законодавством та іншими нормативними документами і здійснюється секретарем виконавчого комітету.
Проекти розпоряджень оформляються відповідно до вимог Інструкції з діловодства у виконавчому комітеті Троїцької сільської ради.
9.4. Тексти проектів розпоряджень, додатків та інших матеріалів до них викладаються державною мовою на бланках виконавчого комітету встановленого зразка.
9.5. Підготовлені проекти розпоряджень погоджуються усіма зацікавленими посадовими особами, а саме:
- виконавцем проекту розпорядження;
- керівником виконавчого органу, що готує проект розпорядження;
- керівниками інших виконавчих органів, якщо розпорядження стосується їх діяльності;
- заступником сільського голови, що координує питання.
Візи проставляються на зворотній стороні розпорядження.
9.6. З метою чіткого виконання розпоряджень в їх текстах необхідно передбачати конкретні завдання, виконавців, терміни виконання та відповідальних за контроль.
У випадках, коли розпорядження носить комплексний характер і передбачає спільну роботу декількох структурних підрозділів виконавчого комітету, визначається один із підрозділів для координації та узагальнення проведеної роботи.
9.7. Після процедури погодження та візування розробник проекту розпорядження з основної діяльності подає його разом із реєстром на розсилку діловоду.
9.8. Розпорядження підписуються сільським головою, а в час його відсутності - заступником сільського голови з питань діяльності виконавчих органів.
Додатки підписуються керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету.
9.9. Розпорядження з основної діяльності реєструється у керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, його розмножений екземпляр завіряється печаткою виконавчого комітету та розсилається виконавцям (під розпис або по реєстру) в день реєстрації, з вказівкою дати передачі.
9.10. Розпорядження сільського голови з особового складу, про надання відпустки та по відрядженнях реєструються інспектором з кадрів відділу правового забезпечення, управління персоналом та взаємодії з правоохоронними органами, розмножені екземпляри завіряються печаткою виконавчого комітету та розсилаються у відділ бюджету, фінансів, бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету Троїцької сільської ради (під розпис або за реєстром) в день реєстрації, з вказівкою дати передачі.
10. Організація роботи зі службовими листами.
10.1. Приймання і первинна обробка всієї кореспонденції, що надходить до виконавчого комітету Троїцької сільської ради, здійснюється відділом загально - організаційного забезпечення.
10.2. Всі документи, що надійшли до виконавчого комітету Троїцької сільської ради, підлягають обов’язковому попередньому розгляду відділом загально - організаційного забезпечення.
Метою попереднього розгляду документів є розподілення їх на ті, що потребують обов’язкового розгляду керівництвом та безпосередніми виконавцями відповідно до функціональних повноважень.
Попередній розгляд документів повинен здійснюватись у день одержання або в перший робочий день у разі надходження їх у неробочий час. Доручення органів вищого рівня, телеграми, телефонограми розглядаються негайно.
Під час попереднього розгляду документів слід керуватися Інструкцією з діловодства у виконавчому комітеті Троїцької сільської ради, розпорядчими документами виконавчого комітету Троїцької ради з регулювання організаційно-процедурних питань діяльності виконавчого комітету, положеннями про відділи, посадовими інструкціями, номенклатурою справ.
10.3. Після реєстрації усі документи щоденно о 16-00 передаються сільському голові та заступнику сільського голови з питань діяльності виконавчих органів.
Закони України, постанови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти органів виконавчої влади, рішення вищих органів влади, а також найважливіші документи, які містять інформацію з принципових питань діяльності установи і потребують вирішення керівництвом, розглядаються першочергово.
Резолюції керівництва виконкому на документах повинні бути короткими і чіткими, визначати характер доручень, строки і відповідальних виконавців.
10.4. Документи з резолюціями сільського голови, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів не пізніше ніж за три дні з моменту надходження, відділом загально - організаційного забезпечення направляються виконавцям і беруться на контроль для виконання у зазначені в документі або резолюції терміни.
Документи без встановлених термінів виконуються протягом місяця з дня їх реєстрації у відділі загально - організаційного забезпечення.
10.5. Відповідальність за своєчасне та правильне виконання документів несуть особи, зазначені у резолюціях, а також безпосередні виконавці.
У випадках, коли зазначено декілька виконавців, відповідальною є особа, зазначена у списку першою.
10.6. Відправлення розпоряджень, рішень виконавчого комітету, іншої вихідної кореспонденції виконавчого комітету проводиться відділом загально - організаційного забезпечення.
10.7. Якщо документ з об'єктивних причин не може бути своєчасно виконаний, то не пізніше, ніж за три дні до закінчення терміну виконання, виконавець повинен про це довести до відома особи, що наклала резолюцію, і пропонувати продовження терміну виконання.
При отриманні такого дозволу виконавець віддає відділу загально - організаційного забезпечення відповідний документ для встановлення нового терміну контролю та обов'язково повідомляє заявника про продовження терміну виконання документу.
10.8. Реєстрація вхідних та вихідних документів ведеться відділом загально - організаційного забезпечення в відповідно до інструкції з діловодства у виконавчому комітеті Троїцької сільської ради.
10.9. Усю вихідну кореспонденцію та інші поштові відправлення виконавці зобов’язані передавати відділом загально - організаційного забезпечення до 10 години.
Не допускається затримка документів на розгляді у заступника сільського голови, секретаря ради більше доби, документи після розгляду необхідно повертати в відділ загально - організаційного забезпечення наступного дня після отримання до 12-ї години.
11. Робота з електронною поштою.
11.1. Роботу з електронною поштою виконавчого комітету Троїцької сільської ради здійснює діловод на комп'ютері якого встановлено відповідну програму.
Діловод приймає, реєструє в журналі електронну пошту та веде технічний контроль за її виконанням.
11.2. Офіційною електронною адресою вважається та, що надійшла на електрону почту: troizkasilrada@ukr.net.
12. Організація контролю за виконанням документів.
12.1. Завданням контролю за виконанням документів є забезпечення своєчасного та якісного їх виконання.
Контролю підлягають усі зареєстровані документи, в яких містяться конкретні завдання і визначені виконавці.
Обов'язково контролюється виконання: законів України, постанов Верховної Ради України, указів, розпоряджень та доручень Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, доручень Прем'єр-міністра України, запитів та звернень народних депутатів України, інших нормативно-правових актів, розпоряджень голови обласної державної адміністрації, власних рішень, розпоряджень сільського голови.
12.2. Відповідальність за виконання несуть посадові особи, на яких покладено контроль, безпосередні виконавці, зазначені у розпорядчому документі (розпорядженні, рішенні тощо), резолюції керівника. У разі, коли документ виконується кількома працівниками, відповідальним за організацію виконання є працівник, який у резолюції зазначений першим.
12.3. Контроль за виконанням документів поділяється на організаційний та діловодний (технічний). Організаційний контроль здійснює заступник сільського голови, секретар ради відповідно до розподілу обов’язків, а в окремих випадках – інші посадові особи, відповідальні за контроль.
Організаційний контроль в себе включає:
- планування виконання контрольних документів;
- організація практичних заходів, направлених на виконання;
- перевірку фактичного виконання;
- повідомлення про хід і підсумки виконання документів на оперативних зборах,засіданні колегіальних органів;
- узагальнення звітів про виконання і внесення пропозицій про зняття з контролю.
Діловодний (технічний) контроль за виконанням документів здійснюється діловодом загально - організаційного відділу .
Діловодний (технічний) контроль включає в себе такі операції:
- реєстрація контрольних документів;
- ведення контрольної картотеки;
- аналіз виконавчої дисципліни;
- зняття документів з контролю;
- формування картотеки виконаних документів.
12.4.Терміни виконання документів можуть бути вказані у самому документі або встановлені актами законодавства.
Термін виконання документа може бути змінений лише за вказівкою посадової особи або колегіального органу, що його встановив.
12.5. Відділи виконавчого комітету, підприємства, організації письмово інформують посадову особу, що здійснює контроль про хід або про повне виконання документів.
Інформація повинна бути лаконічною, чітко відображати стан виконання завдань і рекомендацій, викладених у контрольному документі.
За повноту і якість інформації персональну відповідальність несуть відповідальні за контроль і керівники підрозділів, на яких було покладено організацію виконання.
У разі неповного виконання тих чи інших завдань (положень) контрольних документів необхідно надавати пояснення причин невиконання заходів та пропозиції щодо виконання документів у повному обсязі.
12.6. Документ вважається виконаним лише тоді, коли поставлені у ньому питання вирішені і кореспонденту дано відповідь по суті.
12.7. Після виконання документ знімається з контролю:
- документи вищих органів знімаються з контролю після направлення на їх адресу інформації про виконання у зазначені терміни.
- рішення виконкому, що взяті на контроль, знімаються з контролю на засіданні виконкому після розгляду матеріалів про їх виконання. Матеріали для зняття з контролю готують виконавці та узгоджують їх з заступником сільського голови, керівниками виконавчих органів сільської ради;
- розпорядження знімаються з контролю за письмовими вказівками сільського голови ;
- службові документи, листи громадян, знімаються з контролю після надання до канцелярії відповідно до резолюції довідки або копії відповіді заявнику.
12.8. Дані про наслідки виконання взятих на контроль документів щоквартально узагальнюються і доповідаються керівництву виконкому.
12.9. Зняття з контролю не означає закінчення дії документу.
13. Формування справ у діловодстві виконавчого комітету, тимчасове
зберігання архівних документів та їх використання.
13.1. Загальні правила документування управлінської діяльності виконавчого комітету сільської ради встановлені Інструкцією з діловодства у виконавчому комітеті Троїцької ради. Її положення поширюються на всю службову документацію, в тому числі створювану за допомогою персональних комп'ютерів (ПК).
13.2. Основні завдання і функції роботи з архівними документами виконавчого комітету, передбачені Типовим положенням про архівний підрозділ органу державної влади, органу місцевого самоврядування, державного і комунального підприємства, установи та організації, покладаються на спеціаліста загально-організаційного відділу.
13.3. Конкретний реєстр документів, які створюються у виконавчому комітеті, визначається номенклатурою справ - систематизованим переліком назв справ, оформлених у відповідному порядку із зазначенням строків зберігання справ.
13.4. Номенклатура справ є обов'язковим документом, який складається для створення єдиної системи формування справ, забезпечення їх обліку, швидкого розшуку, відбору документів для державного зберігання у процесі діловодства.
Контроль за формуванням справ здійснює начальник загально-органвзаційного відділу та особи, відповідальні за стан діловодства у структурних підрозділах сільської ради.
13.5. Документи з часу створення (надходження) і до передачі їх до архівного відділу Павлоградської райдержадміністрації зберігаються за місцем формування справ (5 років). Схоронність справ забезпечується начальниками відділів та керівниками інших структурних підрозділів сільської ради, а також посадовими особами, відповідальними за діловодство.
13.6. На підставі номенклатури справ експертна комісія, яку очолює керуючий справами (секретар) виконавчого комітету сільської ради, проводить експертизу цінності документів.
Загально-організаційний відділ складає описи справ постійного зберігання, з особового складу та акт про виділення до знищення документів, що не підлягають зберіганню, які через три роки після закінчення терміну зберігання документів у діловодстві подаються на розгляд експертної комісії виконавчого комітету і затверджуються експертною перевірною комісією Державного архіву Дніпропетровської області.
13.7. Закінчені діловодством справи постійного і тривалого строків зберігання разом з документи зберігаються у відділах виконавчого комітету протягом двох років. .
Передача справ до архівного відділу Павлоградської районної державної адміністрації проводиться у відповідності до номенклатури справ.
13.8. Загально-організаційний відділ виконавчого комітету , згідно зі Законом України "Про Національний архівний фонд і архівні установи", здійснює тимчасове зберігання архівних документів, що нагромадилися за час їх діяльності, використання відомостей, що містяться в цих документах, для службових та інших цілей, а також для захисту прав і законних інтересів громадян, а саме: розпоряджень з особового складу, про відрядження, особові картки звільнених працівників, рахунки по нарахуванню заробітної плати працівників виконавчого комітету.
13.9. Після закінчення терміну тимчасового зберігання документи передаються на постійне зберігання до архівного відділу Павлоградської районної державної адміністрації за описами та актами прийому-передачі справ встановленого зразка.
14. Робота з кадрами
14.1. Загальні положення
14.1.1. Ведення кадрового діловодства та проходження посадовими особами служби у виконавчому комітеті контролює керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Троїцької сільської ради.
14.1.2. Структура, загальна чисельність виконавчих органів (у разі необхідності) та витрати на їх утримання затверджуються рішенням сільської ради за поданням сільського голови.
14.1.3. Штатний розпис на наступний рік переглядається і затверджується сільським головою щорічно до 25 грудня. У разі необхідності, у межах затвердженої структури, загальної чисельності працівників і визначених радою коштів на їх утримання, до штатного розпису розпорядженням сільського голови протягом календарного року можуть вноситись зміни.
14.1.4. Прийом посадових осіб місцевого самоврядування та інших працівників (за винятком технічного персоналу) виконавчого комітету здійснюється за розпорядженням сільського голови на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
14.1.5. Переведення на рівнозначну або нижчу посаду, а також просування по службі посадових осіб, які зараховані до кадрового резерву чи успішно пройшли стажування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, може здійснюватися без конкурсного відбору.
На кожну посадову особу формується особова справа згідно з Порядком ведення особових справ посадових осіб місцевого самоврядування.
Щорічно до 1 квітня посадові особи подають е-декларацію.
14.1.6. Організація та контроль за дотриманням законності у кадрових питаннях покладається на сільського голову та керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської ради.
14.2. Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування
14.2.1. Рішення про проведення конкурсу приймається сільським головою за наявності вакантної посади.
14.2.2. Оголошення про конкурс публікується на сайті Троїцької сільської ради або оприлюднюється через інші офіційні засоби масової інформації не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу.
Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії виконавчого комітету документи відповідно до Порядку проведення та умови конкурсу на заміщення вакантних посад в апараті виконкому та інших виконавчих органах Троїцької сільської ради, затвердженого рішенням виконкому.
14.2.3. За рішенням конкурсної комісії до участі у конкурсі допускаються особи, які відповідають умовам конкурсу.
Кандидатам направляється письмове повідомлення (з обґрунтуванням), якщо за рішенням комісії вони не відповідають вимогам конкурсу.
Голова конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення.
Конкурсна комісія на підставі розгляду поданих документів, результатів іспиту та співбесіди з кандидатами, які успішно склали іспит, на своєму засіданні здійснює відбір осіб для зайняття вакантних посад.
При проведенні конкурсу перевага надається особам, які пройшли стажування на посаді, або знаходились у кадровому резерві на дану посаду.
Інші кандидати, які успішно склали іспит, але не були відібрані або призначені на посади, у разі їх згоди, за рішенням конкурсної комісії можуть бути рекомендовані для зарахування до кадрового резерву у виконавчому комітеті і протягом року прийняті на вакантну посаду або нижчу посаду без повторного конкурсу.
До участі у конкурсі не допускаються особи, які:
- досягли встановленого законодавством граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування;
- визнані в установленому порядку недієздатними;
- мають судимість;
- у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підпорядковані або підлеглі особам, які є їх близькими родичами;
- особи, що підпадають під заборону відповідно до ЗУ « Про корупцію»;
- позбавлені права займати відповідні посади в установленому законом порядку на визначений термін;
- в інших випадках, установлених законами.
14.2.4. Якщо за результатами конкурсу не відібрано жодного з кандидатів для призначення на посаду, конкурсна комісія не може рекомендувати цих кандидатів до кадрового резерву.
14.2.5. При прийнятті на службу посадових осіб може встановлюватися випробування до шести місяців, що обов'язково відображається у розпорядженні сільського голови про прийняття на роботу.
14.3. Прийняття на службу до виконавчого комітету сільської ради поза конкурсом.
14.3.1 Прийняття на службу здійснюється:
а) на посаду сільського голови в порядку, встановленому Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні";
б) на посаду секретаря сільської ради - шляхом обрання відповідною радою;
в) на посади заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету , старост шляхом затвердження відповідною радою.
14.3.2 Без конкурсного відбору, за рішенням сільського голови може здійснюватися прийняття на роботу:
а) державних службовців або посадових осіб органів місцевого самоврядування, які успішно пройшли стажування;
б) випускників Національної Академії державного управління при Президентові України та її філіалів, якщо вони направлялися на навчання виконавчим комітетом сільської ради;
14.4. Робота з кадровим резервом.
14.4.1. З метою зайняття посад і просування по службі створюється кадровий резерв, який щорічно (до 15 грудня) переглядається і затверджується розпорядженням сільського голови.
14.4.2. На кожну посаду керівника кадровий резерв формується не менше як з двох осіб, на посади спеціалістів - не менше як, з однієї особи з урахуванням фактичної потреби.
14.4.3. Із зарахованими до кадрового резерву проводиться робота згідно з особистими річними планами, затвердженими керівниками відділів виконавчого комітету, де передбачається:
- вивчення і аналіз виконання законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, рішень сільської ради та її виконавчого комітету;
- систематичне навчання шляхом самоосвіти;
- періодичне навчання і підвищення кваліфікації у відповідних навчальних закладах;
- участь у роботі семінарів, нарад, конференцій з проблем та питань діяльності органів місцевого самоврядування;
- стажування протягом не більш як двох місяців у виконавчому комітеті сільської ради;
- виконання обов'язків посадової особи, на посаду якої зараховано працівника до кадрового резерву;
- залучення до вивчення відповідних питань, проведення перевірок, службових розслідувань;
- участь у підготовці проектів актів сільської ради, її виконавчого комітету, інших нормативних документів.
14.5. Стажування на службі в органах місцевого самоврядування .
14.5.1. З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей працівників, які претендують на зайняття посади у виконавчому комітеті сільської ради, проводиться стажування особи терміном до 2-х місяців.
14.5.2. Стажування можуть проходити як особи, що вперше претендують на посаду, так і посадові особи, які бажають зайняти більш високу посаду.
14.5.3. Стажування посадових осіб проводиться згідно з Положенням про стажування у державних органах (Постанова Кабінету Міністрів України від 01.12.94 №804 із змінами та доповненнями).
14.5.4. З метою просування по службі посадових осіб стажування проводиться за дозволом сільського голови на підставі письмової заяви стажиста, погодженої з керівником структурного підрозділу, заступниками сільського голови, секретарем ради згідно з розподілом обов'язків.
14.5.5. Керівник відділу, інших виконавчих органів міської ради визначає завдання для стажиста на період стажування, закріплює за ним досвідченого фахівця - наставника з числа посадових осіб.
14.5.6.Затверджується звіт про стажування та висновки керівником щодо подальшої роботи стажиста в органах місцевого самоврядування.
14.6. Посадові інструкції
14.6.1. На кожну посаду відповідно до штатного розпису в двотижневий термін після затвердження сільською радою структури і чисельності апарату виконавчого комітету, його структурних підрозділів розробляється посадова інструкція.
14.6.2. Посадові інструкції можуть переглядатися в разі необхідності у зв'язку зі змінами структури, штатного розпису, функцій відділів.
14.6.3. Посадові інструкції працівників виконавчого комітету складаються їх безпосередніми керівниками і затверджуються заступниками сільського голови , секретарем ради та керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету відповідно до розподілу обов'язків.
14.6.4. Посадові інструкції керівників структурних підрозділів виконавчого комітету складаються заступниками сільського голови, секретарем ради та керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету відповідно до розподілу обов'язків і затверджуються сільським головою.
14.6.5. Посадові інструкції складаються з п'яти розділів:
1. Загальні положення.
2. Основні завдання та обов'язки.
3. Права.
4. Відповідальність.
5. Вимоги до працівників.
14.6.6. Кожен працівник ознайомлюється з посадовою інструкцією під розпис.
14.6.7 .Затверджені посадові інструкції зберігаються в особових справах працівника.
15. Організація використання робочого часу
15.1. З метою забезпечення продуктивного розподілу та використання робочого часу інспектором з кадрів відділу правового забезпечення, управління персоналом та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету сіьської ради складається графік робочого часу працівників виконавчих органів на поточний рік, який затверджується сільським головою.
15.2. Участь у нарадах керівників відділів, інших виконавчих органів ради, що проводить Павлоградська районна держадміністрація та інші установи та організіції, здійснюється тільки з дозволу сільського голови або його заступника чи керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської ради.
15.3. Виїзди заступника, секретаря ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської ради, керівників структурних підрозділів виконкому сільської ради за межі району обов'язково здійснюються за розпорядженням сільського голови.
15.4. Чергування у виконавчому комітеті сільської ради здійснюється:
- в суботу – з 9.00 год. до 13.00 год.
- в інші вихідні та святкові дні – згідно окремого розпорядження сільського голови. Відповідальними черговими призначаються заступники сільського голови, секретар сільської ради, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету сільської ради, начальники відділів, інші відповідальні працівники. Графіки чергування підписуються керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету сільської ради і затверджуються сільським головою.
15.5. У виконавчому комітеті сільської ради, його структурних підрозділах встановлюється єдиний режим роботи незалежно від місця їх розташування:
- з понеділка по четвер з 08.00 до 17.00;
- у п'ятницю з 08.00 до 15.45;
- обідня перерва з 12.00 до 12.45.
15.6. Перебування працівників підрозділів із службових питань в робочий час за межами адміністративних приміщень повинно бути попередньо погоджено з керівниками відділів.
15.7. Керівники відділів повідомляють про свою відсутність на робочому місці в робочий час приймальну сільського голови, шляхом запису у книзі внутрішніх відряджень з відміткою про мету, час відсутності і місце перебування та телефон, за яким кожного можна знайти.
15.8 Надання відгулів за відпрацьовані вихідні дні, відпусток без збереження заробітної плати здійснюється за розпорядженням сільського голови за погодженням із заступником сільського голови з питань діяльності виконавчих органів згідно з розподілом обов’язків та відповідно до діючого законодавства про працю.
15.9. У відділі правового забезпечення, управління персоналом та взаємодії з правоохоронними органами виконавчого комітету ведеться табельний облік робочого часу працівників. Табель складається інспектором з кадрів віддлу правового забезпечення, управління персоналом та взаємодії з правоохоронними органами.
15.10. Табель обліку робочого часу працівників апарату виконавчого комітету, підписаний керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету сільської ради, затверджений сільським головою, здається відділу бюджету, фінансів, бухгалтерського обліку та звітності виконавчого комітету до 10 та 25 числа кожного місяця.
15.11. Кожен працівник виконавчого комітету повинен підтримувати нормальний морально-психологічний клімат в установі:
- з повагою ставитися до колег і співробітників;
-надавати необхідну допомогу в роботі, уважно ставитись до відвідувачів;
- бути коректним, витриманим, ввічливим у спілкуванні з будь-ким.
Секретар сільської ради Л.В.Крупська
Додаток
до рішення сільської ради № -1/ VІІІ
від 26 листопада 2020року
Склад
виконавчого комітету Троїцької сільської ради
№ п/п |
Прізвище, ім’я , по батькові |
Посада |
1. |
Чуприна Олег Олександрович |
Сільський голова |
2. |
|
Секретар сільської ради |
3. |
|
Заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів |
4. |
|
Керуюча справами (секретар виконкому) |
5. |
|
Староста |
6. |
|
Староста |
7. |
Костенко Людмила Олександрівна |
Начальник відділу бюджету, фінансів, бухгалтерського обліку та звітності -головний бухгалтер |
8. |
Кучинов Сергій Васильовича |
Начальник відділу правового забезпечення, управління персоналом та взаємодії з правоохоронними органами |
9. |
Зражевська Валентина Іванівна |
Начальник відділу земельних відносин, благоустрою та охорони навколишнього середовища |
10. |
Костенко Володимир Олександрович |
Начальник відділу з питань цивільного захисту, надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи |
11. |
Коваленко Валентина Анатоліївна |
Начальник відділу соціально-гуманітарного розвитку |
12. |
Чумаченко Антон Володимирович |
Начальник служби в справах дітей |
13. |
Шляховий Олег Олександрович |
Начальник відділу з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, інфраструктури та будівництва |
Секретар сільської ради Л.В.Крупська
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження на посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів
Керуючись ст.51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», сільська рада В И Р І Ш И Л А :
Затвердити на посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ……………………...
Взяти до уваги раніше присвоєний …. ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах .. ….. категорії посад.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження на посаду старости
Керуючись ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», сільська рада В И Р І Ш И Л А :
Затвердити на посаду старости ……………………...
Доручити представляти інтереси сіл Привовчанське та Малоолександрівка. Привовчанського старостинського округу.
3.Взяти до уваги раніше присвоєний ….. ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах ….. категорії посад.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження на посаду старости
Керуючись ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», сільська рада В И Р І Ш И Л А :
Затвердити на посаду старости ……………….
Доручити представляти інтереси сіл Писарівка, Новоіларіонівське, Мар’ївка, Зелений Гай, Пристень.
Взяти до уваги раніше присвоєний ….. ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах ….. категорії посад.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження керуючого справами (секретар) виконавчого комітету
Керуючись ст.51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», сільська рада В И Р І Ш И Л А :
Затвердити на посаду керуючого справами ( секретар) виконачого комітету ……………………………...
2. Взяти до уваги раніше присвоєний …. ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах ……. категорії посад.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
Про покладення обов’язків по вчиненню нотаріальних
дій на території Троїцької сільської ради
У відповідності зі ст. 37 Закону «Про нотаріат», керуючись п.1.2. «Порядку вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування» затверджений наказом Міністерства юстиції № 3306/5 від 11.11.2011року, сільська рада ВИРІШИЛА:
1. Покласти на керуючу справами (секретаря) виконавчого комітету ____________________________виконання обов’язків по вчиненню нотаріальних дій на території Троїцької сільської ради. 2. На період відсутності керуючої справами (секретаря) виконавчого комітету …………………….. (відпустка, хвороба, відрядження, навчання та ін.) виконання обов’язків по вчиненню нотаріальних дій покласти на секретаря сільської ради …………………………..
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
Про призначення відповідального за державну реєстрацію актів цивільного стану, ведення обліку і звітності про використання
бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів
цивільного стану, а також їх зберігання
Керуючись підпунктом 5 пункту «б» частини першої статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р.№ 280/97-ВР ( зі змінами) , статтями 4,6 Закону України « Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 р. № 2398-VІ , та згідно з вимогами п.п.3.2, 3.3 Порядку ведення обліку і звітності про використання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану , а також їх зберігання , затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 29.10.2012 року № 1578/5 , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.11.2012 р. за №1845/22157, сільська рада ВИРІШИЛА:
1. Призначити відповідальним за державну реєстрацію актів цивільного стану , ведення обліку і звітності про використання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану , а також їх зберігання у виконкомі Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області керуючу справами (секретаря) виконавчого комітету Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області ………………………….
2. В разі тимчасової відсутності керуючої справами (секретаря) виконавчого комітету Павлоградського району Дніпропетровської області …………………… (відпустка , відрядження ,хвороба ,тощо) відповідальність за державну реєстрацію актів цивільного стану , ведення обліку і звітності про використання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану , а також їх зберігання покладаю на секретаря сільської ради…………………………..
3. Розпорядження сільського голови від 02 січня 2018 року № 16-р «Про призначення відповідального за державну реєстрацію актів цивільного стану, облік, зберігання та витрачання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану» вважати таким , що втратило чинність .
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
Про закріплення територій в межах виборчих округів за депутатами Троїцької сільської ради VIII скликання
Враховуючи результати перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області, керуючись ст. 45, ч. 2 ст. 46, ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 9 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», сільська радаВ И Р І Ш И Л А:
1. Закріпити території в межах виборчих округів за депутатами Троїцької сільської ради VIII скликання відповідно до додатку.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження Регламенту
Троїцької сільської ради восьмого скликання
Відповідно до пункту 13 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши пропозицію робочої групи із розробки Регламенту Троїцької сільської ради, сільська рада ВИРІШИЛА:
1.Затвердити Регламент Троїцької сільської ради восьмого скликання, згідно додатку.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про реорганізацію Писарівської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області шляхом приєднання до
Троїцької сільської ради
Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.8 /1 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", на підставі рішення Троїцької сільської ради від 12 листопада 2020 року № 01-1/VІІ "Про визнання повноважень депутатів Троїцької сільської ради", сільська рада ВИРІШИЛА: 1. Розпочати процедуру реорганізації юридичної особи – Писарівської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області (ЄДРПОУ 04525188), розташованої за адресою: вул. Вишнева вуд.21а, с. Писарівка, Синельниківського району, Дніпропетровської області, індекс 52534, шляхом приєднання до Троїцької сільської ради (ЄДРПОУ 04339014), розташованої за адресою: вул. Миру, буд.1, с. Троїцьке, Павлоградського району, Дніпропетровської області, індекс 51491.
2.Троїцька сільська рада є правонаступником прав та обов'язків Писарівської сільської ради.
3.Утворити комісію з реорганізації Писарівської сільської ради у складі:
Голова комісії: |
_______________ |
староста сіл Писарівка, Новоіларіонівське, Мар»ївка, Зелений Гай та Пристень – голова комісії з питань реорганізації |
Заступник голови комісії: |
Клевець Наталія Олександрівна |
головний бухгалтер Писарівської сільської ради
|
Члени комісії: |
Малюкова Світлана Володимирівна |
Спеціаліст
|
|
Кушнір Тамара Миколаївна
|
Касир
|
|
Зайцева Наталія Володимирівна |
інспектор |
4. Комісії з реорганізації Писарівської сільської ради у строк до 31 грудня 2020 року провести процедури інвентаризації активів та зобов’язань Писарівської сільської ради та підготувати передавальний акт для прийняття на баланс Троїцької сільської ради та її виконавчих органів майна та зобов’язань Пписарівської сільської ради.
5.Затвердити План заходів з реорганізації Писарівської сільської ради (додаток 1).
6.Затвердити форму передавального акту (додаток 2). Комісії з реорганізації використовувати затверджену форму у своїй роботі.
Голові утвореної за цим рішенням комісії з реорганізації забезпечити своєчасне здійснення заходів, передбачених планом та про результати проведеної роботи інформувати сільського голову ЧУПРИНУ О.О. згідно додатку.
8. Призначити особою, уповноваженою на вчинення дій, необхідних для державної реєстрації реорганізації Писарівської сільської ради та внесення змін у відомості в Єдиному державному реєстрі ______________________________ - старосту сіл Писарівка, Новоіларіонівське, Мар»ївка, Зелений Гай та Пристень Троїцької сільської ради, паспорт АЕ № ______ виданий _________________ зареєстрована за адресою: __________________________________________.
9. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Додаток №1
до рішення сільської ради
від 26.11.2020 року № -1/VІІІ
План заходів з реорганізації
Писарівської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області
з/п |
Заходи |
Термін |
Виконавець |
1. |
Персональне (під розписку) попередження працівників Писарівської сільської ради, які будуть працевлаштовані у Троїцькій сільській раді, про зміну істотних умов праці (ч.3 ст.32 КЗпП України) |
Не пізніше ніж за 2 місяці |
___________ |
2. |
Персональне (під розписку) попередження працівників Писарівської сільської ради, яких планується вивільнити у зв'язку із скороченням штату, про скорочення чисельності (штату) працівників та наступне вивільнення (п.1 ст.40 КЗпП України, ст.492КЗпП) |
Не пізніше ніж за 2 місяці до дати фактичного вивільнення |
________ |
3. |
Здійснення заходів щодо інвентарізації всього майна, активів, зобов'язань Писарівської сільської ради |
З моменту утворення комісії з реорганізації до складання передавального акту |
Клевець Н.О. |
4. |
Здійснення розрахунків з працівниками та їх вивільнення (працевлаштування) |
Не раніше ніж через 2 місяці від дати попередження про вивільнення |
Клевець Н.О. |
5. |
Звернення до Пенсійного фонду України та органу ДФС з метою одержання відповідно довідок про відсутність заборгованостей |
До складання передавального акта |
_________ Клевець Н.О.. |
6. |
Закриття казначейського рахунку |
|
Клевець Н.О. |
7. |
Передача документації до архівних установ (документації, яка передбачає архівне зберігання) Троїцькій сільській раді (документації, яка має значення в подальшій роботі Троїцької сільської ради) |
Під час складання передавального акту |
__________ Клевець Н.О. |
8. |
Складання передавального акта та передача майна Писарівської сільської ради Троїцькій сільській раді |
Під час складання передавального акту Після проведення інвентаризації |
___________ Клевець Н.О. |
9. |
Звернення до державного реєстратора про проведення державної реєстрації припинення Писарівської сільської ради шляхом приєднання до Троїцької ОТГ |
Після закінчення процедури реорганізації, передбаченої законом |
__________
|
Секретар сільської ради Л.В.Крупська
Додаток 2
до рішення сільської ради
від 26.11.2020 року № -1/VІІІ
П Р О Е К Т
ПЕРЕДАВАЛЬНИЙ АКТ
с. __________ «____» січня 2021 року
Ми, що нижче підписалися, голова та члени Комісії з реорганізації Писарівської сільської ради Синельниківського району Дніпропетровської області, створеної рішенням Троїцької сільської ради від ….. р. № _____, у складі:
Голови комісії: ______________________________
Заступника голови комісії: ____________________
Члена комісії: _______________________________
керуючись ч. 2 та 3 ст. 107 Цивільного кодексу України, ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», склали цей акт про наступне:
1. Писарівська сільська рада (ЄДРПОУ 045255188), місцезнаходження: вул. розташованої за адресою: вул.Вишнева буд.21а, с. Писарівка, Синельниківського району, Дніпропетровської області, індекс 52534 внаслідок реорганізації шляхом приєднання до Троїцької сільської ради є правонаступником майна, активів та зобов’язань ______ сільської ради, а саме:
Необоротних активів (балансова вартість) – ____________ грн., у тому числі:
- основні засоби – __________ грн.;
- інші необоротні матеріальні активи – __________ грн.;
Виробничі запаси – __________ грн.;
Грошових коштів – __________ грн.;
Дебіторської заборгованості – __________ грн., у тому числі:
- перед бюджетом – __________ грн.;
- з оплати праці – __________ грн.;
Кредиторської заборгованості – __________ грн., у тому числі:
- перед бюджетом – __________ грн.;
- з оплати праці – __________ грн.;
2. Разом із майном сільської ради Троїцька сільська рада приймає документи, що підтверджують право власності (володіння, користування, розпорядження) на об’єкти основних засобів та документів, які підтверджують право власності або користування земельними ділянками.
Додатки до передавального акту: ________ на ____ аркушах. Усього: _____ аркушів.
Комісія з реорганізації Писарівської сільської ради:
Голова комісії: __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __________ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ______________
(підпис) (ПІБ)
Заступник голови комісії: __ _ _ _ ___________________ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ______________
(підпис) (ПІБ)
Член комісії: __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ___________ __ _ _ _ _ _ _ _ ______________
(підпис) (ПІБ)
Член комісії: __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ___________ __ _ _ _ _ _ _ _ ______________
(підпис) (ПІБ)
Член комісії: __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ___________ __ _ _ _ _ _ _ _ ______________
(підпис) (ПІБ)
Від імені Троїцької сільської ради прийняла
Комісія з прийняття майна, активів та зобов’язань, у складі:
_________________________ _________________________
(підпис) (ПІБ)
_________________________ _________________________
(підпис) (ПІБ)
_________________________ _________________________
(підпис) (ПІБ)
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження Положення про старосту
З урахуванням вимог прикінцевих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та на виконання п. 4 ст.14 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення гарантій місцевого самоврядування на території Троїцької сільської ради, визначення статусу старости, його повноважень та відповідальності, сільська рада В И Р І Ш И Л А :
1. Затвердити Положення про старосту Троїцької сільської ради (додається).
2. Рішення Троїцької сільської ради від 10 11.2017 року № 16-1/VII «Про затвердження Положення про старосту сіл Привовчанське та Малоолександрівка Троїцької сільської ради» вважати, таким що втратило чинність з моменту прийняття даного рішення.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря сільської ради.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням сесії сільської ради
від 26.11.2020 № -_ /VІІ
ПОЛОЖЕННЯ ПРО СТАРОСТУ
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про старосту сіл, які увійшли до складу старостинських округів Троїцької сільської ради (далі – Положення) розроблено відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеві вибори» та Регламенту сільської ради і визначає права і обов’язки старости, порядок його обрання та припинення повноважень, порядок звітування, відповідальність та інші питання, пов’язані з діяльністю старости.
1.2. Положення затверджується виключно на пленарному засіданні сільської ради і не потребує перезатвердження радою нової каденції .
1.3. Старостинські округи утворюються виключно на пленарних засіданнях селищної ради.
1.4. Перелік населених пунктів Троїцької сільської громади, в яких запроваджується посада старости, затверджується сільською радою. В населеному пункті, який є адміністративним центром Троїцької сільської об’єднаної територіальної громади, посада старости не запроваджується.
II. ПРАВОВИЙ СТАТУС СТАРОСТИ
2.1. Староста є посадовою особою місцевого самоврядування, яка затверджується Троїцькою сільською радою на строк її повноважень за пропозицією сільського голови.
2.2. Староста є членом виконавчого комітету сільської ради за посадою.
2.3. Староста не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.
2.4. Порядок організації роботи старости визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законами, а також цим Положенням.
2.5. На старосту поширюються гарантії діяльності депутатів місцевих рад, передбачені Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».
ІІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ СТАРОСТИ
3.1. Відповідно до статті 541 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» староста:
1) представляє інтереси жителів відповідного старостинського округу у виконавчих органах сільської ради;
2) бере участь у пленарних засіданнях сільської ради та засіданнях її постійних комісій;
3) має право на гарантований виступ на пленарних засіданнях сільської ради, засіданнях її постійних комісій з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного старостинського округу;
4) сприяє жителям відповідного старостинського округу у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;
5) бере участь в організації виконання рішень сільської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням;
6) бере участь у підготовці проекту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу;
7) вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської ради з питань діяльності на території відповідного старостинського округу виконавчих органів сільської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб;
8) бере участь у підготовці проектів рішень сільської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу;
9) бере участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу;
10) бере участь у здійсненні контролю за станом благоустрою відповідного села (сіл, селища) та інформує сільського голову, виконавчі органи сільської ради про його результати;
11) отримує від виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для здійснення наданих йому повноважень;
12) сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідному селі (селах, селищі);
13) здійснює інші повноваження, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами.
3.2. Обов’язки старости:
1) додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Статуту об’єднаної територіальної громади, регламенту ради, цього Положення та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок його діяльності та взаємовідносини з об’єднаною територіальною громадою, органами місцевого самоврядування та їхніми посадовими особами, громадою та її членами.
2) брати участь у засіданнях виконавчого комітету ради, виконувати доручення ради, її виконавчого комітету, сільського голови, інформувати їх про виконання доручень;
3) брати участь в організації та проведенні зборів членів відповідної громади та в оформленні документів цих зборів, вносити пропозиції до порядку денного зборів, організовувати виконання рішень зборів членів відповідної громади та здійснювати моніторинг їх виконання;
4) сприяти виконанню на території відповідного старостинського округу програм соціально-економічного та культурного розвитку, затверджених рішенням ради, інших актів ради та її виконавчого комітету, вносити до виконавчого комітету, інших виконавчих органів ради пропозиції з цих питань.
5) вести прийом членів громади згідно з визначеним у Статуті об’єднаної територіальної громади графіком, здійснювати моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу;
6) вести облік та узагальнювати пропозиції членів громади з питань соціально-економічного та культурного розвитку відповідного старостинського округу, соціального, побутового та транспортного обслуговування його жителів;
7) приймати від членів внутрішньої громади заяви, адресовані органам місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади та їхнім посадовим особам, передавати їх за призначенням;
8) здійснювати моніторинг благоустрою відповідного старостинського округу, вживати заходів до його підтримання в належному стані;
9) сприяти проведенню передбачених Статутом об’єднаної територіальної громади контрольних заходів на території відповідного старостинського округу (землекористування, довкілля, об’єкти житлово-комунальної інфраструктури тощо);
10) здійснювати моніторинг за дотриманням на території відповідного старостинського округу громадського порядку, станом виконанням встановлених рішеннями ради правил з питань благоустрою території населених пунктів територіальної громади, забезпечення в них чистоти і порядку, торгівлі на ринках та зберігання тиші в громадських місцях тощо;
11) контролювати дотримання правил використання об’єктів комунальної власності територіальної громади, що розташовані на території відповідного старостинського округу;
12) сприяти діяльності органу (органам) самоорганізації населення відповідного старостинського округу;
13) надавати практичну допомогу органам самоорганізації населення у виконанні ними своїх завдань та повноважень;
14) не допускати на території відповідного старостинського округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави;
15) своєчасно надавати інформацію до Реєстру об’єктів власності об’єднаної територіальної громади щодо об’єктів, які розташовані на території відповідного старостинського округу.
16) періодично звітувати (не менш одного разу на рік) перед радою, зборами членів відповідної громади чи у інший спосіб, передбачений Статутом об’єднаної територіальної громади, про свою роботу;
17) дотримуватися правил службової етики встановлених законодавчими актами України, Статутом об’єднаної територіальної громади, іншими актами її органів;
18) виконувати поточні доручення ради та її виконавчого комітету, голови, звітувати про їх виконання;
19) забезпечувати зберігання офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідного старостинського округу, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому законом порядку;
20) вести діловодство, облік і звітність з передачею документів до архіву;
21) надавати довідки, довідки – характеристики фізичним та юридичним особам, які проживають на території відповідного старостинського округу;
22) шанобливо ставитися до жителів села (сіл) відповідного старостинського округу та їхніх звернень до органів місцевого самоврядування.
23) персональна відповідальність за збереження та використання печаток, які використовують в своїй роботі.
3.3. Староста має право:
1) офіційно представляти громаду, її членів в органах місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади, брати участь з правом дорадчого голосу у пленарних засіданнях ради, засіданнях її постійних та тимчасових комісій, на яких розглядаються питання, що зачіпають інтереси членів відповідної громади;
2) одержувати від органів місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади та їхніх посадових осіб, а також від підприємств, установ, організацій комунальної форми власності, інститутів громадянського суспільства, що розташовані на території громади інформацію, документи та матеріали, які стосуються соціально-економічного та культурного розвитку відповідного старостинського округу;
3) погоджувати проекти рішень ради та її виконавчого комітету щодо майна об’єднаної територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу;
4) вносити пропозиції до порядку денного засідань виконавчого комітету ради з питань, які стосуються інтересів відповідної громади, оголошувати на засіданнях виконавчого комітету тексти заяв та звернень відповідної громади, її членів з питань, що стосуються інтересів громади чи інтересів територіальної громади загалом;
5) порушувати у виконавчому комітеті ради питання про необхідність проведення перевірок з питань, віднесених до компетенції ради та її органів, діяльності підприємств, установ і організацій розташованих на території відповідного старостинського округу незалежно від форми власності;
6) вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівникам підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, і органів, діяльність яких перевірялася відповідно до підпункту 5 цього пункту, а також органам, яким вони підпорядковані, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталося порушення;
7) пропонувати питання для розгляду органом (органами) самоорганізації населення відповідного старостинського округу;
8) вносити пропозиції щодо персонального складу громадських контрольних інспекцій, що створюються за рішенням загальних зборів об’єднаної територіальної громади, сприяти залученню членів внутрішньої громади до участі у здійсненні ними контрольних заходів на території відповідного старостинського округу;
9) звертатися до державних та муніципальних правоохоронних органів у разі виявлення порушень громадського порядку на території відповідного старостинського округу.
3.4. З метою запобігання негативним наслідкам реального, потенційного конфлікту інтересів староста бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті виконавчим комітетом ради рішень, де може виникнути конфлікт його інтересів, за умови самостійного публічного оголошення про такий конфлікт під час засідання виконавчого комітету, на якому розглядається відповідне питання.
3.5. Здійснення контролю за дотриманням вимог пункту 3.4 цього Положення, надання старості консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, покладається на постійну комісію, визначену радою.
IV. ПОРЯДОК ОБРАННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ СТАРОСТИ
4.1. Староста обирається жителями села (сіл, селища), розташованих на території відповідного старостинського округу, на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.
4.2. Особа, що обирається на посаду старости, повинна бути громадянином України, мати право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, не мати судимості за вчинення умисного злочину або ця судимість повинна бути погашена або знята в установленому законом порядку.
4.3. Строк повноважень старости, обраного на чергових виборах, становить п’ять років, крім випадків дострокового припинення його повноважень з підстав і в порядку, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування».
4.4. Повноваження старости починаються з моменту складення ним присяги такого змісту: "Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України, неухильно дотримуватися Конституції України та законів України, сприяти втіленню їх у життя, охороняти права, свободи і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов'язки". Присяга приймається на пленарному засіданні селищної ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації.
4.5. Повноваження старости припиняються достроково у разі:
1) його звернення з особистою заявою до сільської ради про складення ним повноважень старости;
2) припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
3) набуття громадянства іншої держави;
4) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
5) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
6) набрання законної сили рішенням суду про визнання його недієздатним, безвісно відсутнім чи оголошення померлим;
7) його смерті;
8) відкликання з посади за народною ініціативою.
4.6. Повноваження старости можуть бути достроково припинені за рішенням сільської ради, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Рішення про дострокове припинення повноважень старости рада приймає таємним або відкритим голосуванням більшістю голосів від загального складу ради.
4.7. Староста може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", з особливостями, передбаченими Законом України «Про місцеве самоврядування» не раніше як через рік з моменту набуття ним повноважень.
4.8. Рішення про внесення пропозицій щодо відкликання старости села (сіл, селища) за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше 10 осіб;
4.9. На підтримку пропозиції про відкликання старости має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний старостою.
4.10. Рішення про дострокове припинення повноважень старости у зв’язку з його відкликанням за народною ініціативою приймається за поданням територіальної виборчої комісії сільською радою більшістю голосів від її загального складу.
Повноваження старости припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади:
1) з підстав, зазначених у пунктах 1, 2, 3 частини першої статті 791 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ( звернення з особистою заявою до сільської ради про складення ним повноважень старости; припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України; набуття громадянства іншої держави), - з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт;
2) з підстав, зазначених у пунктах 4, 5, 6 частини першої статті 791 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього; набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; набрання законної сили рішенням суду про визнання його недієздатним, безвісно відсутнім чи оголошення померлим) , - з дня, наступного за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду, без прийняття рішення відповідної ради;
3) з підстави, зазначеної у пункті 7 частини першої статті 791 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»( смерті старости), - з дня смерті, засвідченої свідоцтвом про смерть;
4) з підстави, зазначеної у пункті 8 частини першої статті 791 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (відкликання з посади за народною ініціативою) , - з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах;
5) у випадку, передбаченому частиною другою статті 791 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень) , - з дня прийняття відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень старости.
4.12. У разі звільнення з посади старости у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень, повноваження старости здійснює тимчасово виконуючий обов’язки старости, якого призначає селищний голова. Тимчасово виконуючий обов’язки старости здійснює зазначені повноваження з моменту призначення на цю посаду і до моменту початку повноважень старости, обраного на позачергових (чергових) виборах відповідно до закону.
V. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СТАРОСТИ
5.1. Місце та режим роботи, правила внутрішнього розпорядку, діловодства та інші питання організації діяльності старости визначаються сільською радою та її виконавчим комітетом. Режим роботи старости відповідає режиму роботи ради.
5.2. Час особистого прийому жителів старостою встановлюється розпорядженням сільського голови.
5.3. Інформаційне, матеріально-технічне та фінансове забезпечення діяльністі старости здійснюється виконавчим комітетом сільської ради і фінансується за рахунок бюджету сільської ради.
5.4. Старості видається номерна печатка з метою надання адміністративних послуг жителям старостинського округу.
VІ. ПІДЗВІТНІСТЬ, ПІДКОНТРОЛЬНІСТЬ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТАРОСТИ
6.1. При здійсненні наданих повноважень староста є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед жителями відповідного села (сіл, селища) та сільською радою.
6.2. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед жителями відповідного села (сіл, селища) на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів ради інформує раду про свою роботу.
6.3. Староста може бути притягнений до дисциплінарної, матеріальної, цивільної, адміністративної та кримінальної відповідальності, визначеної законом.
Секретар ради Л.В. Крупська
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я
Про затвердження Кодексу етики
депутата Троїцької сільської ради
Відповідно до ч. 1-3 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» 21.05.1997 № 280/97-ВР із змінами та доповненнями, статей 8, 10, 18, 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» 11.07.2002 № 93-IV, Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», з метою зміцнення довіри громадян до селищної ради, забезпечення ефективної діяльності депутатів Троїцької сільської ради, сільська рада ВИРІШИЛА:
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти постійну комісію з питань дотримання законності та правопорядку, прав людини, депутатської діяльності, етики.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Додаток
до рішення сільської ради
від 26.11.2020 № -1/VIIІ
Преамбула
Троїцька сільська рада як представницький орган місцевого самоврядування на території ради та кожен депутат Троїцької сільської ради, зокрема:
— відчуваючи відповідальність перед територіальною громадою сіл та своїми виборцями та усвідомлюючи довіру, висловлену виборцями;
— керуючись тим, що етичні і прозорі дії депутатів Троїцької сільської ради значною мірою сприяють формуванню демократичних інститутів в населених пунктах Троїцької сільської ради, посиленню довіри суспільства до органів представницької демократії, розвитку і вдосконаленню норм депутатської етики, зобов’язуються виконувати принципи та норми, передбачені цим Кодексом.
Кодекс етики депутатів Троїцької сільської ради (далі — Кодекс) встановлює набір етичних принципів і стандартів, на основі яких депутати Троїцької сільської ради (далі — депутати) здійснюють свою діяльність.
Метою Кодексу є встановлення стандартів та правил поведінки для врегулювання ситуацій етичного характеру, що виникають в процесі здійснення депутатами повноважень, покладених на них Конституцією України, законами України та волею виборців.
Кодекс розроблений на підставі Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про засади запобігання і протидії корупції».
РОЗДІЛ 1
Загальні положення
Стаття 1. Загальні вимоги стосовно поведінки депутата.
1. У своїй діяльності депутат повинен:
- захищати інтереси територіальної громади та безпосередньо своїх виборців;
- керуватися інтересами і благом територіальної громади, яку він представляє;
- знати положення Конституції, законів України та інших нормативно-правових актів, які є підставою для його діяльності;
- виконувати свої обов’язки ретельно, зі старанням, з наміром звітувати за прийняті рішення;
- знати і розуміти демократичні принципи місцевого самоврядування, всебічно сприяти залученню до безпосереднього управління членів територіальної громади ;
- взаємодіяти з іншими інституціями громадянського суспільства, громадськими організаціями та органами самоорганізації населення;
- не вдаватися до дій, які могли б спонукати інших до порушення положень законів України і цього Кодексу;
Депутат у своїй діяльності має бути зразком гідності, чесності, порядності та професіоналізму.
Стаття 2. Принципи, якими повинен керуватися депутат під час виконання своїх обов’язків.
1. Відданість інтересам територіальної громади сіл.
2. Сумлінність.
3. Доброчесність та прозорість.
4. Об’єктивність та неупередженість.
5. Відповідальність та підзвітність перед територіальною громадою сіл
6. Публічність.
7. Компетентність.
Стаття 3. Порядок застосування цього Кодексу.
1. У разі порушення депутатом Покровської селищної ради цього Кодексу головуючий на пленарному засіданні селищної ради або постійна комісія із соціальних питань, забезпечення законності та правопорядку, з питань депутатської діяльності та етики, реалізації державної регуляторної політики (далі- Комісія), може застосувати до нього заходи впливу у порядку, визначеному цим Кодексом та Регламентом роботи селищної ради.
РОЗДІЛ ІІ.
Правила депутатської етики у Троїцькій сількій раді, постійних комісіях Троїцької сільскої ради та інших утворених нею органах
Стаття 4. Присутність на засіданнях.
1. Депутат зобов’язаний особисто бути присутнім і брати участь у засіданнях сільської ради та її органів, до складу яких його обрано; добросовісно виконувати рішення і доручення сільської ради, постійних та тимчасових контрольних комісій сільської ради. Відсутність депутата на засіданнях допускається тільки через поважну причину, при цьому депутат зобов’язаний діяти відповідно до порядку, передбаченого Регламентом роботи сільської ради. У разі неможливості прибути на пленарне засідання сільської ради, засідання постійної чи тимчасової контрольної комісій чи іншого органу, до якого обрано депутата, він повідомляє про це секретаря сільської ради, голову відповідної постійної чи тимчасової контрольної комісії, або іншого органу.
Стаття 5. Голосування на засіданнях.
1. Перешкоджання здійсненню волевиявлення депутата в будь-який спосіб забороняється.
Стаття 6. Правила поведінки депутатів під час пленарних засідань сільської ради, засідань постійних комісій сільської ради та інших утворених нею органах.
1. Поведінка депутатів та відносини між депутатами складаються на основі принципу рівності. Кожен депутат зобов’язаний лояльно ставитися до інших депутатів незалежно від їхнього соціального та майнового статусу, раси, віку і статі, етнічного походження, політичних та релігійних переконань. Депутати повинні здійснювати свою роботу, керуючись принципами вільного колективного обговорення, поваги до плюралізму поглядів і думок, недопущення конфліктів, подолання суперечностей у позиціях депутатів шляхом дискусій та компромісів. Депутат не може нав’язувати свою позицію шляхом застосування погроз, ультиматумів та інших подібних дій.
2. Беручи участь у пленарних засіданнях сільської ради, засіданнях постійних та тимчасових контрольних комісій сільської ради та інших утворених нею органах, депутати повинні дотримуватися дисципліни та норм етики і, зокрема, правил, передбачених Регламентом роботи сільської ради та цим Кодексом, проявляти ввічливість, толерантність, тактовність та повагу до головуючого на засіданні, депутатів та інших осіб, присутніх на засіданні.
3. Не допускаються індивідуальні та колективні дії депутатів, спрямовані на зрив чи створення перешкод у проведенні засідань.
Зокрема, забороняється:
1) виступати без дозволу головуючого, в тому числі з питань, що не стосуються визначеного порядку денного;
2) порушувати встановлені Регламентом роботи сільської ради порядок та вимоги стосовно виступів;
3) перешкоджати викладенню або сприйняттю виступу (вигуками, оплесками, звуковими пристроями, вставанням, розмовами по мобільному телефону тощо);
4) використовувати образливі висловлювання та непристойні слова, закликати до незаконних і насильницьких дій інших осіб, допускати образи на адресу інших депутатів або інших осіб, державних органів, підприємств, установ та організацій;
5) використовувати в своїх промовах недостовірні та неперевірені відомості;
6) вносити до зали засідань та використовувати під час проведення засідань плакати, лозунги, гучномовці, інші предмети та технічні засоби, які не мають на меті забезпечення нормотворчої діяльності, чи навпаки, створювати перешкоди у роботі технічного обладнання, що необхідне для проведення засідань;
7) цілеспрямовано чинити дії, наслідком яких може бути пошкодження або знищення майна сільської ради, або майна, яке сільською радою орендується.
4. У разі порушення вимог, викладених у цій статті, головуючий на пленарному засіданні сільської ради, засіданнях постійних та тимчасових контрольних комісій сільської ради та інших утворених нею органах має право:
1) закликати депутатів до порядку;
2) винести усне зауваження депутату;
3) звернутися через сільського голову до Комісії зі скаргою про порушення норм цього Кодексу та проханням надати оцінку вчиненим діям та винести рішення на пленарному засіданні про притягнення депутата (депутатів), що порушив (порушили) вимоги цього Кодексу, до відповідальності;
4) закрити пленарне засідання, засідання постійних та тимчасових контрольних комісій сільської ради та інших утворених нею органах з підстав, передбачених Регламентом роботи сільської ради.
РОЗДІЛ ІІІ
Право на володіння та поширення інформації, використання статусу депутата
Стаття 7. Використання депутатом свого статусу у питаннях поширення інформації, дотримання депутатської таємниці.
1. Депутат не повинен використовувати свій депутатський статус в особистих, зокрема корисливих, цілях. Це стосується всіх аспектів діяльності депутата, його відносин з державними органами та органами місцевого самоврядування, посадовими особами, громадськістю та засобами масової інформації.
2. Депутат зобов’язаний використовувати лише в службових цілях і не розголошувати інформацію, яка законодавством віднесена до інформації з обмеженим доступом і стає відомою йому під час виконання депутатських обов’язків.
3. Депутат не може розголошувати інформацію, яка стала йому відома під час здійснення депутатських повноважень, якщо ця інформація:
- стосується питань, які розглянуті на закритих засіданнях селищної ради та її органів;
- стосується таємниць особистого життя депутата, які охороняються законом і стали відомими в зв’язку з розглядом у сільській раді питання про порушення депутатом депутатської етики до винесення рішення по справі про відповідне порушення;
- складає таємницю особистого життя виборця чи іншої особи, що довірена депутату за умови її нерозголошення;
- містить персональні дані осіб, і зазначені особи не надали згоду на її поширення.
4. У разі порушення вимог цієї статті суб’єкт, що виявив такі порушення, звертається зі скаргою до комісії з проханням розглянути справу по суті та винести відповідне рішення на пленарне засідання з метою покарання депутата- порушника.
РОЗДІЛ IV.
Правила депутатської етики під час роботи з виборцями, із засобами масової інформації, працівниками виконавчого комітету
Троїцької сільської ради та помічниками-консультантами
Стаття 9. Взаємовідносини депутата з виборцями
1. Депутат несе відповідальність перед своїми виборцями за обіцянки, дані в період передвиборчої кампанії. Депутат повинен об’єктивно ставитися до своїх обіцянок, не давати обіцянок, що завідомо не можуть бути виконані.
2. Депутат повинен сумлінно виконувати свої обов’язки стосовно роботи з виборцями, проводити прийоми громадян, розглядати та надавати відповідь на звернення громадян у строки та в порядку, визначеними законодавством.
3. Депутат повинен вживати всі необхідні заходи, що не суперечать закону, з метою забезпечення прав, свобод і законних інтересів своїх виборців та інших громадян. З метою вирішення проблем громадян та реалізації поставлених ними вимог депутат повинен вносити пропозиції у відповідні органи державної влади, органи місцевого самоврядування, громадські організації та інші установи, що відповідальні чи можуть сприяти вирішенню відповідних завдань.
4. При особистому спілкуванні з виборцями депутат повинен намагатися служити прикладом професіоналізму, порядності, демократичності та справедливості; проявляти повагу та терпимість до переконань виборців, традицій, культурних особливостей етнічних і соціальних груп, релігійних конфесій, сприяти міжнаціональній та міжконфесійній згоді; проявляти витримку і коректність, особливо у тих випадках, коли власна позиція депутата не збігається з думкою виборця.
Стаття 10. Взаємодія депутата із засобами масової інформації
1. Депутат не повинен уникати спілкування з представниками засобів масової інформації, особливо з важливих для суспільства питань, а навпаки, намагатися частіше доносити власну позицію, позицію своєї політичної сили чи сільської ради в цілому до відома громадян.
2. Публічні виступи депутата мають бути коректними та виваженими, спрямованими на зміцнення авторитету депутата та сільської ради в цілому.
3. У разі, якщо депутат, виступаючи в засобах масової інформації, на прес-конференціях, мітингах, з будь-якими публічними заявами, піддає критиці діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій та їх посадових осіб і громадян, він повинен використовувати тільки достовірні, перевірені факти.
Стаття 11. Взаємодія депутата з працівниками виконавчого комітету Троїцької сільської ради.
1. Діяльність виконавчого комітету спрямована на забезпечення виконання депутатом своїх депутатських повноважень. Працівники виконавчого комітету повинні сприяти встановленню професійних, конструктивних відносин з депутатом, що є важливим фактором ефективності діяльності селищної ради. Депутати повинні бути коректними і ввічливими у спілкуванні з працівниками виконавчого комітету сільської ради, демонструвати їм свою повагу та вихованість; те ж саме стосується працівників виконавчого комітету сільської ради.
2. Депутат звертається до працівників виконавчого комітету безпосередньо тільки для виконання депутатських обов’язків, у суворій відповідності до законодавства України.
3. Депутатам забороняється чинити будь-які утиски по відношенню до працівників виконавчого комітету сільської ради, пов’язані з їхніми політичними та релігійними переконаннями, етнічним та соціальним походженням, расою, статтю та віком, майновим статусом.
4. Працівники виконавчого комітету сільської ради мають право звернутися зі скаргою щодо порушення депутатами вимог цього Кодексу, Регламенту роботи сільської ради та законів України на предмет неетичної поведінки депутатів до Комісії, якщо інше не передбачено законодавством України. Ці скарги підлягають обов’язковому розгляду Комісією і передбачають перевірку фактів, що містяться у скарзі, та, у разі виявлення порушень, вжиття заходів відповідного реагування.
РОЗДІЛ V.
Порядок розгляду питань, пов’язаних з порушенням Кодексу, та відповідальність за порушення
Стаття 12. Порядок розгляду питань, пов’язаних з порушенням Кодексу, та відповідальність за порушення.
1. Дотримання депутатом норм цього Кодексу є важливим елементом для всебічної і об’єктивної оцінки його професійних і особистих якостей.
2. Головним органом у структурі сільської ради, що забезпечує дотримання депутатами правил депутатської етики і, зокрема, вимог цього Кодексу, є постійна комісія сільської ради із соціальних питань, забезпечення законності та правопорядку, з питань депутатської діяльноті та ектики.
3. За результатами розгляду на своєму засіданні у випадку порушення цього Кодексу Комісія має право застосувати до депутата-порушника один або одночасно кілька таких заходів впливу:
1) попередження із занесенням до протоколу засідання;
2) рекомендація депутату вжити належних заходів з метою попередження подальших випадків порушень норм і правил депутатської етики.
4. У разі виявлення за результатами розгляду питань щодо порушення депутатами норм депутатської етики ознак злочину або адміністративного правопорушення, Комісія передає матеріали справи до правоохоронних органів.
Секретар сільської ради Л.В.Крупська
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про умови оплати праці сільського голови
листопад- грудень 2020 року
Відповідно до ст.21 Закону України « Про службу в органах місцевого самоврядування» , Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“, Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади , органів прокуратури , судів та інших органів “( з урахуванням внесених змін ) та Положення про матеріальне заохочення працівників апарату виконавчого комітету та працівників, зайнятих обслуговуванням органів місцевого самоврядування Троїцької сільської ради, сільська рада ВИРІШИЛА :
1. Преміювати сільського голову Чуприну Олега Олександровича щомісячно в розмірі чотириста відсотків посадового окладу в межах фонду з 27.11.2020року.
2.Установити сільському голові Чуприні Олегу Олександровичу надбавку за високі досягнення в праці та виконання особливого важливої роботи у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років.
3.Преміювати сільського голову до ювілейних та святкових дат у межах фонду.
4.Виплати здійснювати в межах затвердженого сільською радою фонду оплати праці працівників виконавчого апарату сільської ради.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – __/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
Проект Р І Ш Е Н Н Я
Про преміювання, встановлення надбавок та надання матеріальної допомоги заступнику сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, секретарю сільської ради, керуючій справами (серетарю) виконавчого комітету та старостам
На підставі ст. 21 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, постанов Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” та рішення сесії «Про впорядкування оплати праці працівників виконавчого апарату Троїцької сільської ради» № 753-34/VІІ від 18.12.2019 року, сільська рада ВИРІШИЛА:
1.Преміювати заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, секретарю сільської ради, керуючій справами (серетарю) виконавчого комітету та старостам щомісячно у розмірі до чотириста відсотків від посадового окладу в межах фонду з 27.11.2020 року.
2.Установити заступнику сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, секретарю сільської ради, керуючій справами (серетарю) виконавчого комітету та старостам надбавку за високі досягнення в праці та виконання особливого важливої роботи у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років.
3. Надати заступнику сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, секретарю сільської ради, керуючій справами (серетарю) виконавчого комітету та старостам в 2020 році матеріальну допомогу на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньомісячної заробітної плати.
4.Преміювати заступнику сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, секретарю сільської ради, керуючій справами (серетарю) виконавчого комітету та старостам до ювілейних та святкових дат у межах фонду заробітної плати.
Сільський голова О.О.Чуприна село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я
Про порядок виконання бюджету Писарівської
сільської ради до кінця бюджетного періоду 2020 року
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», ст. ст. 26, 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та пункту третього частини другої статті 22 Бюджетного кодексу України, сільська рада В И Р І Ш И Л А:
За поданням Троїцького сільського голови на час проведення реорганізації Писарівської сільської ради шляхом приєднання до Троїцької сільської ради повноваження щодо забезпечення окремого виконання бюджету Писарівської сільської ради та розпорядження коштами відповідного місцевого бюджету здійснює староста сіл - голови комісії з питань реорганізації Крупська Людмила Борисівна.
Бюджет територіальної громади, що приєдналась виконуються окремо до закінчення бюджетного періоду.
Рішення місцевої територіальної громади, що приєдналась, про місцеві бюджети відповідної територіальної громади можуть змінюватися лише Троїцькою сільською радою.
Платіжні доручення на проведення видатків бюджетів Писарівської сільської ради до завершення бюджетного періоду 2020 року готує головний бухгалтер відповідної ради Клевець Наталія Олександрівна.
Відповідно до п. 6.2 Порядку відкриття і закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 22.06.2012 №758, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 липня 2012 р. за №1206/21518 установити, що:
Право першого підпису платіжних, розрахункових, інших фінансових і банківських документів щодо виконання бюджету Писарівської сільської ради надати старості – голові комісії з питань реорганізації _____________________.
Право другого підпису платіжних, розрахункових, інших фінансових і банківських документів щодо виконання бюджету Писарівської сільської ради надати:
- головному бухгалтеру, члену комісії з реорганізації Писарівської сільської ради Клевець Наталія Олександрівна.
Особам, яким надано право другого підпису відповідного до п. 5 цього рішення підготувати та надати в установленому законодавством порядку до органів Державної казначейської служби України картки зі зразками підписів та інші документи необхідні для реєстрації бюджетних зобов’язань та проведення платежів.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ – 1/ VІІІ
ПАМ'ЯТКА ДЕПУТАТУ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ,
ЙОГО ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ
Статус депутата місцевої ради визначається Конституцією України, Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" та іншими законами України.
Депутат сільської ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громад сіл, що входять складу об’єднаної територіальної громади, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.
Депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.
Депутат місцевої ради, обраний секретарем сільської, селищної, міської ради, головою, заступником голови районної, обласної, районної у місті ради, працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.
Депутат місцевої ради не може використовувати свій депутатський мандат в цілях, не пов'язаних з депутатською діяльністю.
Депутат місцевої ради не може мати іншого представницького мандата.
Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:
1) керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано;
2) не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;
3) керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності;
4) не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях ради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата місцевої ради або виборця, що охороняється законом, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках;
5) не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад;
6) не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.
На депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".
Депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію. Декларацію заповнює та подає особисто суб’єкт декларування виключно на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб’єкта декларування, шляхом заповнення відповідної електронної форми. Форми декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженні рішенням НАЗК від 10.06.2016 р. №3. На офіційному веб-сайті НАЗК https://nazk.gov.ua .
У виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов'язаний:
1) підтримувати зв'язок з виборцями, відповідною територіальною громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями, які висунули його кандидатом у депутати місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, розташованими на відповідній території;
2) не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців;
3) брати участь у громадських слуханнях з питань, що стосуються його виборчого округу, в організації виконання рішень ради та її органів, доручень виборців, у масових заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування на території громади або виборчого округу;
4) вивчати громадську думку; вивчати потреби територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брати безпосередню участь у їх вирішенні;
5) визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців, розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.
2. Депутат місцевої ради, який не виправдав довір'я виборців, може бути в будь-який час відкликаний ними у встановленому цим Законом порядку.
У виборчому окрузі депутат місцевої ради має право:
1) офіційно представляти виборців свого виборчого округу та інтереси територіальної громади в місцевих органах виконавчої влади, відповідних органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форми власності з питань, що належать до відання органів місцевого самоврядування відповідного рівня;
2) брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях інших місцевих рад та їх органів, загальних зборах громадян за місцем проживання, засіданнях органів самоорганізації населення, що проводяться в межах території його виборчого округу;
3) порушувати перед органами і організаціями, передбаченими пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадовими особами, а також керівниками правоохоронних та контролюючих органів питання, що зачіпають інтереси виборців, та вимагати їх вирішення;
4) доступу до засобів масової інформації комунальної форми власності з метою оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу ради в порядку, встановленому відповідною радою;
5) вносити на розгляд органів і організацій, передбачених пунктом 1 частини першої цієї статті, та їх посадових осіб пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатськими повноваженнями у виборчому окрузі відповідно до закону, брати участь у їх розгляді.
При здійсненні депутатських повноважень депутат місцевої ради має також право:
1) на депутатське звернення, депутатський запит, депутатське запитання;
2) на невідкладний прийом;
3)вимагати усунення порушень законності і встановлення правового порядку.
Депутат місцевої ради є відповідальним перед виборцями свого виборчого округу і їм підзвітним. У своїй роботі у виборчому окрузі взаємодіє з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, трудовими колективами, об'єднаннями громадян.
Депутат місцевої ради зобов'язаний:
1) додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів;
2) брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;
3) виконувати доручення ради, її органів, сільського, селищного, сільського голови чи голови ради; інформувати їх про виконання доручень.
Співвідношення Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" та законодавства про працю України.
Частиною 1 статті 6 Закону "Про статус депутатів місцевих рад" передбачено, що депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.
Частина 6 статті 30 Закону зобов'язує місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності, сприяти депутатам місцевих рад у здійсненні їх депутатських повноважень.
Згідно зі статтею 32 зазначеного Закону та статтею 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" на час сесії чи засідання постійної комісії місцевої ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших передбачених законом випадках депутат місцевої ради звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків.
Статтею 119 Кодексу Законів про працю України передбачається, що на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
Отже, депутати місцевих рад на час здійснення депутатських повноважень мають право на звільнення від виконання своїх трудових обов'язків. На цей час за ними зберігається місце роботи.
Вимога керівництва підприємства щодо написання заяви на відпустку без збереження заробітної плати на період здійснення депутатських повноважень є неправомірною, оскільки це суперечить вищезгаданим нормам законодавства.
Пропонується депутатам, з метою обгрунтування підстави відсутності на робочому місці, забезпечити інформування роботодавця про здійснення депутатських повноважень у будь-якій сприйнятливій формі, за потреби сільська рада та її виконавчий комітет забезпечить відповідне сприяння.
Т Р О Ї Ц Ь К А С І Л Ь С Ь К А Р А Д А
П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О Р А Й О Н У
Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї О Б Л А С Т І
ПЕРША СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я
Про внесення змін до рішення Троїцької сільської ради № 751-34/VІІ від 18.12.2019 року «Про затвердження структури та чисельність апарату Троїцької сільської ради та її виконавчих органів на 2020рік»
Розглянувши пропозицію сільського голови Чуприни О.О., керуючись частиною 1 статті 11, підпунктом 5 пункту 1 статті 26, частиною 1 статті 54, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постановою Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», сільська рада ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни до рішення Троїцької сільської ради № 751-34/VІІ від 18.12.2019 року «Про затвердження структури та чисельність апарату Троїцької сільської ради та її виконавчих органів на 2020рік» з 27.11.2020 року до структури виконавчих органів Троїцької сільської ради 1 штатну одиницю старости.
2. Затвердити структуру виконавчих органів Троїцької сільської ради, загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів у кількості 42 штатних одиниць та викласти додаток до рішення Троїцької сільської ради № 751-34/VІІ від 18.12.2019 року «Про затвердження структури та чисельність апарату Троїцької сільської ради та її виконавчих органів на 2020рік» в новій редакції (додається).
3. Головному бухгалтеру Троїцької сільської ради забезпечити внесення відповідних змін у штатні розписи установ.
4. Рішення набирає чинності з 27.12.2020 року.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету та планування.
Сільський голова О.О.Чуприна
село Троїцьке
26 листопада 2020 року
№ –1/ VІІІ