Звернення депутатів Троїцької сільскої ради до Національної комісії, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

25
листопада
14:41
четвер
Додати в календар 2021-11-25 14:41:53 2023-05-29 04:15:05 Europe/Kiev Звернення депутатів Троїцької сільскої ради до Національної комісії, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Event organizer. event@organizer.email

РІШЕННЯ 

 

від 23 листопада 2021 року          село Троїцьке                           № 1132-14/VІІІ 

Про звернення депутатів Троїцької сільскої ради

 до Національної комісії, що здійснює Державне 

регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

 


           З метою недопущення підвищення тарифів та цін для населення на послуги з розподілу природного газу, керуючись ст.ст. 10, 25, ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада  ВИРІШИЛА:

         1.Звернутися до Національної комісії, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (додається).

         2.Сільському голові Олегу Чуприні підписати текст звернення та направити звернення до Національної комісії, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

         4. Секретарю сільської ради (КрупськійЛ.В.) опублікувати рішення в засобах масової інформації.

         5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Ольгу Голосну.

Сільський голова                                                        Олег ЧУПРИНА

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Троїцької сільскої ради до Національної комісії, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

 

Ми, депутати Троїцької сільскої ради, які представляють інтереси мешканців Троїцької територіальної громади, занепокоєні питанням можливого підвищення тарифів та цін для населення на послуги з розподілу природного газу. Після тривалого карантину внаслідок коронавірусної  інфекції  та його подальшого продовження, зростання тарифів вкрай  негативно вплине на фінансове становище переважної більшості населення громади. Тому, звертаємось до керівництва національної комісії з питань регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з вимогою не допустити підвищення тарифу на послуги з розподілу природного газу АТ «Днiпропетровськгаз».

Згідно проєкту структури розрахунку тарифу на послуги з розподілу природного газу АТ «Днiпропетровськгаз» на 2022 рік, розміщеного на сайті організації та  Протоколу результатів відкритого обговорення (відкритого слухання) щодо розгляду проекту структури тарифів на послуги з розподілу природного газу АТ «Дніпропетровськгаз» на 2022 рік від 29.10.2021 р., надавач послуги планує збільшити тариф на послуги розподілу природного газу на 2022 рік  до 2 грн. 41 коп. за 1 куб. метр на місяць без ПДВ.

Враховуючи, що на сьогоднішній день тариф складає 1 грн. 17 коп. без ПДВ, то з майбутнього року споживачі будуть зобов’язані платити у 2 рази більше.

 Це підвищення безпосередньо відіб’ється на гаманці пересічного громадянина, який вже не в змозі сплачувати захмарні тарифи.

Враховуючи, що споживання газу у приватному секторі в середньому складає 400–500 куб. м/міс. лише на опалення, то зазначене зростання тарифу призведе до додаткового навантаження у 2000 грн. на місяць для населення. А разом із вартістю самого природного газу звичайній людині потрібно буде віддати за опалення майже половину зароблених грошей.

За останні два роки суттєво змінено систему нарахування субсидій для населення, внаслідок чого значно звужено коло отримувачів субсидії. Враховуючи зазначене, в умовах економічної та енергетичної кризи, епідеміологічних карантинних ускладнень та обмежень, низької зайнятості населення, це підвищення буде мати вкрай негативні наслідки для наших громадян, поставить їх на межу виживання та загострить проблематику збільшення заборгованості  за комунальні послуги з боку населення.

Разом із цим, під загрозою опиниться промисловість, малий та середній бізнес, який і без того вкрай важко переживає карантинні обмеження через епідемію коронавірусу. Це в свою чергу призведе до скорочення найманих працівників, зменшенню податкових відрахувань до бюджету громад, і як наслідок – затримок із виплатою заробітної плати працівникам бюджетних та комунальних установ (лікарям, вчителям тощо), зростанню соціальної напруги серед мешканців громади.

         Враховуючи те, що Троїцька територіальна громада більш ніж на половину складається з домогосподарств приватного сектору, які  залежні від природного газу, ми вкрай занепокоєні ризиками виникнення негативних наслідків, які виникнуть після затвердження проєкту тарифу на розподіл газу. Ми не маємо права лишити наших громадян на одинці із цією проблемою.

З урахуванням на викладене, враховуючи широкий суспільний резонанс, звертаймось до Вас з проханням вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень та не допустити підвищення тарифу на розподіл природного газу з боку АТ «Днiпропетровськгаз».

            Сподіваємось на Ваше розуміння і підтримку.


Сільський голова                                                                          Олег ЧУПРИНА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux