Звіт старости Привовчанського старостинського округу про роботу у 2024 році

31
березня
09:10
понеділок
Додати в календар 2025-03-31 09:10:00 2025-05-21 16:18:15 Europe/Kiev Звіт старости Привовчанського старостинського округу про роботу у 2024 році Event organizer. event@organizer.email


У своїй роботі я керуюсь законодавчими актами України: Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про старосту, розпорядженнями сільського голови, Посадовою інструкцією та іншими нормативно-правовими актами.

Основними повноваженнями старости є: представляти інтереси жителів свого округу у виконавчих органах сільської ради, приймати заяви, допомагати жителям у підготовці документів до ОМС та надання відповідних адміністративних послуг на місцях.

Наш старостинський округ складається з двох сіл – в яких зареєстровано 1190 чол., а проживає 1061 жителів різної вікової категорії з
них:


Всього

с.Привовчанське

с.Малоолександрівка

  • чисельність дітей (0 – 6 років)

49

29

20

  • чисельність дітей (6-18 років

182

120

62

  • молодь (18–25 років)

84

51

33

  • молодь (25–35 років)

149

92

57

  • чисельність осіб (35–45 років)

180

103

77

  • чисельність осіб (45–55 років)

146

88

58

  • чисельність осіб (55–65 років)

167

109

58

  • чисельність працездатного населення (25-65 років)

642

392

250

  • населення у віці 65 р. та більше

232

146

86

За категоріями населення можна визначити такі групи:


Жителі с/о

ВПО

  • багатодітні сім’ї

17

4

  • діти – інваліди

4

1

  • діти –сироти

2


  • діти під опікою

7


  • патронатна сім’я

1( вих. 7 дітей)


  • неповних сімей

36


  • матері одиначки

5

7

  • учасники ВВв (працівники тилу)

1


  • діти війни

43


  • УБД воїни- інтернаціоналісти

6


  • учасників АТО

16


  • особи з інвалідністю

64

8

  • діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів



7

  • військослужбовці

69

2

  • загиблі під час військової служби з метою захисту незалежності України

11





На території старостинського округу налічується 527 домогосодарств.

Функціонує середня школа, заклад дошкільної освіти «Ромашка», будинок культури, сільський клуб, 2 бібліотеки, 2 фельдшерських пункти, Центр позашкільної освіти та працює виїздне відділення пошти.

На території округу працює 4 магазини.

Дошкільний навчальний заклад відвідують 38 дітей.

Заклад середньої освіти І-ІІ ступеня відвідують 153 учні;

Протягом року :

народилося - 5 дітей;

померло - 36 людей в т.ч. 2 чол. загиблих УБД.

  Роботу в старостинському окрузі намагаюсь проводити в інтересах жителів громади. В межах повноважень працюю на вирішення звернень і питань жителів, пошук методів і підходів до розв’язання назрілих життєвих проблем.

Усвідомлюю, що моя робота залежить від співробітництва з іншими підприємствами, відділами і організаціями. Тому свою роботу проводжу у тісній співпраці з депутатами ради, керівниками та спеціалістами відділів сільської ради, відділом соціальної роботи, радою ветеранів, населенням. Завжди маю підтримку і допомогу від сільського голови – Чуприни Олега Олександровича.

Кожен рік починається з розробки Програми Діяльності старости, яка затверджується на сесії сільської ради. Програма містить 11основних напрямків роботи:

Надзвичайно важливими напрямками в роботі старости є:

  • забезпечення соціально-економічного розвитку старостинського округу; 
  • забезпечення соціального захисту населення старостинського округу, соціальна підтримка УБД, сімей загиблих та зниклих безвісти захисників, ВПО;
  • надання адміністративних послуг населенню;
  • участь у розвитку освітнього, культурного і спортивного простору;
  • моніторинг за станом дотримання прав і законних інтересів жителів сіл, ВПО, станом громадського правопорядку, розвитку безпеки в громаді;
  • моніторинг за станом довкілля, благоустрою, об’єктів інфраструктури;
  • взаємодія з підприємствами різних форм власності, громадськими організаціями;
  • діяльність щодо цивільного захисту населення та пожежної безпеки.

Підтримка ЗСУ Співпраця з волонтерами

Залучення населення до збору коштів , продуктів та ін речей


В умовах воєнного стану робота старости має певні особливості. Адже одним із головних завдань виконавчого комітету і старости стоїть питання, як забезпечити життєдіяльність старостинського округу, забезпечити роботу тих структур, які надають послуги населенню і створюють для людей безпечні умови для життя, праці і відпочинку.

Протягом 2024 року здійснювались заходи щодо підтримки ЗСУ та громадян, які перемістились у наші села на проживання. Постійно спілкуюсь із жителями округу, які мають пустуючі будинки, домовляюсь про поселення людей, постійно проводжу моніторинг вибуття та прибуття військових, забезпечення їх дровами, розрахунки за електроенергію з власниками житла.

Всього в старостинському окрузі зареєстровано 178 чол. ВПО, з них 40 дітей. Надано більше 30 будинків для проживання ВПО. Для військовослужбовців – близько 20 будинків.

Постійно скеровую роботу населення і закладів, які знаходяться на території старостинського округу, на участь у волонтерській діяльності. У закладах старостинського округу працівники плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічкі, в’яжуть носки, печуть хліб, пиріжки ін. смаколики .

Так, у 2024-2025 навчальному році учні, батьки та працівники Привовчанського ліцею  активно долучилися до таких акцій:

-«Ворогам – кришка» (зібрали та передали волонтерам 65 кг пластикових кришечок на 730 грн);

- акція зі збору МОНЕТ #SuperCoins, яку організовував Національний банк України та сучасна клініка з протезування...(зібрали 2489,60 грн);

- «Колядуємо на ЗСУ» (зібрали 12 000 грн);

Заклади культури. Взяли участь в 15 онлайн конкурсах та фестивалях , з яких частина коштів перерахована на підтримку ЗСУ. Провели акцію збору продуктів, консервації, одягу, миючих засобів, білизни , тощо від мешканців села для ЗСУ та переселенців.

На базі Малоолександрівського сільського клубу та Привовчанського БК в 2024 році було проведено 2 благодійні концерти, зібрано 21 800грн.

Працівниками Малоолександрівського клубу було сплетено всього 18 маскувальних сіток . Працівники Привовчанського БК виготовили і передали військовослужбовцям 21 000 шт. цигарок, сплели 95 пар носків.

Привовчанський ДНКЗ «Ромашка»:

Випекли хліба для військових у 2024 році близько 10 000 штук,

Виготовили окопних свічок близько 1200 штук;

Сплели маскувальних сіток 21шт.,

Сплели і передали військовослужбовцям теплі носки -70пар.

Не так активно, як у 2022 та 2023 роках, але в минулому році також проводилась робота по збору речей для ВПО та продуктів для військовослужбовців: передавали з волонтерами консервацію, сало, печиво, пироги та ін. продукти.

У цій роботі в 2024 році дуже допомагав ЦГА -Центр громадської активності. Хоч проміщення зайняте зараз, але заходи всі проходили в офісі старости. Активно діяв жіночий клуб «Незламна», в якому об’єднались жінки: місцеві жителі і ВПО, дружини і матері військових, учасників бойових дій. Жінки громади плели сітки, виготовляли окопні свічки, долучилися до акції «Подаруй тепло солдату»: збирали теплі речі, в’язали шкарпетки і передавали воїнам «на передову». Вони зігрівали воїнів своїм теплом, а також своєю позитивною енергетикою любові та захисту, яку мами, сестри та кохані вплітали у кожну петельку..

Для людей зрілого віку та пенсіонерів у ЦГА проводились заняття з цифрової грамотності. Жителі отримали навички роботи з комп’ютерами та мали можливість скористатись допомогою, щоб створити свій «особистий кабінет» і не їхати до пенсійного фонду, до банку з якимись питаннями і т.п.

Дуже цікаво пройшов майстер-клас «Ділимось хлібом». У проєкті взяли участь представники влади, члени родин військовослужбовців та військовослужбовці, які проживають на території Троїцької громади. Учасники вклали своє тепло та любов у тісто, з якого готували смачну та ароматну випічку. Потім нею пригощали наших захисників, передаючи їм атмосферу домашнього затишку та любові.

Все це сприяє згуртованості та тісній співпраці мешканців і місцевої влади за принципами відкритого урядування. З людьми і для людей, з любов’ю, з добром і теплом сердець. Разом наближаємо Перемогу.

На превеликий жаль, війна дуже змінила наше життя, наші плани і спрямування. Тому ті завдання, які передбачав план соціально-економічного розвитку старостинського округу залишились не виконаними. Це і ремонт доріг, і ремонт установ, реконструкція пам’ятників, благоустрій центральної частини села Привовчанське і ін.

Та слід зазначити, що завершення ремонту Привовчанської амбулаторії значно покращило якість надання медичних послуг жителям наших сіл. Проведено роботи по вдосконаленню відеоспостереження та вуличного освітлення вулиць. Розпочато роботу по встановленню модернізованих котелень для опалення дитячих установ. Великим плюсом у розвитку старостинського округу є завершення ремонту Привовчанського ліцею. Не дивлячись на війну і ті труднощі, які довелось подолати, ми отримали позитивний результат – діти навчаються в чудовому, світлому, теплому, комфортному приміщенні. Хочу висловити подяку Олегу Олександровичу, Людмилі Олександрівні відділу ЖКГ та будівництва (Шляховому О.О., Борисову С.А.) за виконану роботу.

 Участь у проектній діяльності. Постійно життя нас переконує в тому, що застосування проектного інструментарію має бути одним із головних напрямків нашої діяльності. На це нас постійно націлює керівництво сільської ради. Адже досягти розвитку територій , покращення умов житя в громаді можна лише спільними зусиллями, залучивши інвестиційні кошти та самих жителів до процесу благоустрою і розвитку своїх сіл. Гарним прикладом може служити наша активна участь у проектах компанії ДТЕК «Громада своїми руками».

Останній проект, реалізований за моєю участю, це проект з розвитку зеленого туризму, реалізований у 2023році. У 2024 році ми з Голосною Ольгою Вікторівною лише робили звіт про його реалізацію. Також у 2024 році разом з бібліотекарем Євсєєвою Н.М. ми розробили і подали на конкурс проект «Стійкість під час війни. Пункт допомоги для ВПО та місцевих жителів». Хоча в переможці наш проект, на жаль, не потрапив.

Відповідно до покладених на мене повноважень
- беру участь у засіданнях виконавчого комітету сільської ради. Виконую
доручення сільського голови та виконавчого комітету, інформую їх
про виконання доручень;
- здійснюю прийом громадян, які звертаються з проблемними питаннями різного характеру. Допомагаю вирішити їх проблеми, надаю рекомендації та консультації. Особистий прийом громадян дає змогу аналізувати стан дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, житлово–комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу;

- веду облік пропозицій членів громади з питань соціально-економічного та
культурного розвитку села старостинського округу, соціального- побутового та
транспортного обслуговування. Усім громадянам, які звернулись на особистий
прийом надано необхідну інформацію та роз’яснення.


Обов'язки адміністратора ЦНАП

 Одна із складових моєї роботи як старости – це надання адміністративних послуг жителям старостинського округу та ВПО. Адже староста –це посада, яка створена для наближення органів влади до громадян та забезпечення жителів старостинського округу належним наданням адміністративних послуг за місцем проживання.

Послуги, які отримує населення округу через офіс старости:

- прийом громадян з особистих питань;

- видача довідок для отримання субсидії;

- видача архівних довідок;

- подання заяв на матеріальну допомога сімʼям, хворим, дітям, інвалідам;

- оформлення документів для отримання пільг та допомог;

- видача витягів з погосподарських, домових книг;

- довідки на реєстрацію місця проживання;

- подання заяв на виділення та оформлення

земельної ділянки;

- видача архівних довідок;

- видача характеристик;

- складання актів обтеження різного характеру

- замовлення будь – якої послуги ЖКГ.

- та інші –

я вношу в реєстр ЦНАП через програму «Віртуальний офіс»


Робота в програмі «Соціальна громада»:

- реєстрація ВПО;

- допомога при народженні дитини;

- пільги УБД та ін. категоріям населення;

- формлення субсидій;

- компенсаційні виплати «Пакунок малюка»;

та інші


Робота в програмі «Єдина інформаційна система соціальної сфери» (ЄІССС):

- надання допомоги на проживання ВПО;

- допомогана дітей одиноким матерям;

- ДСД малозабезпеченим сім’ям;

- ДСД особам з інвалідністю;

- допомога особам, які доглядають за хворою дитиною;

- допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

- та інші

В цифрах хочу назвати найбільш поширені послуги.


 Всього на старостинському окрузі надано у 2024 році 814 послуг

 

 Найбільш поширені послуги: 

Реєстрація ВПО – 42послуги;

Надання допомоги на проживання для ВПО – 25

Оформлення субсидій – 43

Оформлення пільг на ЖКП та тверде паливо -12

Складання актів обстеження матеріально- побутових умов – 61

Складання актів про фактичне проживання – 18

Оформлення ДСД сім'м з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю та ін. - 27

Актуалізація даних військовозобов'язаними – 24

Видано довідок різного характеру – 309

Видано архівних довідок – 41

Видано характеристик - 15

 

Надання матеріальної допомоги

Допомога жителям СО на лікування – 178 чол. на суму 613 500 грн.

4 чол. від депутатів обласної ради-10 000 грн.

Матеріальна допомога громадянам, призваним на віськову службу – 55 чол. на суму 550 000 грн.

Матеріальна допомога на оздоровлення військовим після поранення – 7 чол. на суму 70 000 грн.

Матеріальна допомога членам сімей загиблих – 3 сім’ї – 300 000 грн.

Матеріальна допомога членам сімей зниклих безвісти – 3 сім’ї - 150 000 грн.



Співпраця з відділом Соціальної роботи та Благодійними фондами

З метою забезпечення ссоціального захисту населення, особливо незахищених категорій, тісно співпрацюю з відділом соціальної роботи, залучаю представників певних соціальних груп до участі в тренінгах, до зустрічей з юристами, психологами і т.п.

Суттєвою підтримкою для наших жителів і для ВПО стало надання гуманітарної допомоги від Благодійних організацій, які ми спільно надали жителям старостинського округу.

 Так, у 2024 році отримали гуманітарні набори такі сім'ї:

40 сімей ВПО, багатодітні, діти-сироти;

25 сімей військовослужбовців, матері-одиначки, опікуни;

70 чол. віком 75+ та інваліди – отримали візки, милиці, стоіки та ін. засоби доп.

20 сімей ВПО – ремонт вікон і дверей у будинках;

85 чол.: пенсіонери, інваліди – отримали в 3 етапи допомогу (прод. набори, миючі засоби);

15 дітей ВПО ( учасники Акції «Лист до Святого Миколая) отримали подарунки від Святого Миколая (БО Карітас)

На території старостинського округу працюють два соціальних працівника по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян.

На обслуговуванні знаходиться – 15 осіб. Постійно тримаю в полі зору таких людей, при потребі ініціюю для взяття на догляд працівниками осіб, які цього потребують. Проводимо обстеження. Здійснюю контроль за роботою працівників.

З метою правового захисту населення, забезпечення правопорядку в населених пінктах налагоджена співпраця з поліцейськими офіцерами громади Крупським Романом Олександровичем та Олександром Олександровичем . Неодноразово разом з працівниками відділу соціальної роботи та поліцейськими відвідували сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах та сім»ї, де виявляли факти домашнього насильства, проводили роз’яснювальну роботу разом з батьками, дітьми, порушниками громадського порядку та кривдниками.

 

Співпраця з фермерськими підприємствами

У 2024 році співпраця з фермерськими господарствами, на мій погляд, певною мірою послабилась. У зв'язку з війною допомога військовим для фермерів – на першому плані. Тому звертатись до них з пропозиціями профінансувати якісь заходи, навіть, незручно. Але деякі питання вирішуємо спільно. Особливо Ус О.В. допомагає, Це - ремонт дороги по с.Малоолександрівка, надання техніки для різних потреб та ін

Співпраця з ЖКГ

 Моніторинг за станом довкілля, забезпечення благоустрою, утримання в чистоті вулицць та громадських місць, парків, дитячих майданчиків здійснюю завдяки співпраці з КП «Троїцьке ЖКГ». Щодня координую роботу працівників, які працюють на території старостинського округу.

Протягом року тримали в чистоті вулиці сіл, проводили скошування бур'янів, утримання в порядку газонів і клумб, дитячих майданчиків, пляжів та ін. місць громадсько відпочинку. В зимовий період здійснювали розчищення снігу, посипання доріг протиожеледним матеріалом. Навесні провели реммонт усіх лавок, альтанок, пофарбували, провели ремонт пам'ятників. Для військових здійснювали заготівлю дров та, за потребою, ремонт будинків для проживання.

 Діяльність щодо цивільного захисту населення та пожежної безпеки

 Одним із напрямків моєї роботи як старости є діяльність щодо цивільного захисту населення та пожежної безпеки. По цих питаннях співпрацюю з начальником відділу Костенком В.О.. з комісією ТЕБ та НС та

з спеціалістами, відповідальними за роботу з ЦЗ населення у виконкомі сільської ради. При старостинському окрузі створено консультаційний пункт для навчання непрацюючого населення з питань реагування в надзвичайних ситуаціях. Надаю жителям певні консультації, необхідну інформацію та листівки, які допоможуть у порятунку в НС.

На завершення звіту я хочу подякувати сільському голові, всім відділам виконавчого комітету, депутатам, фермерським господарствам і жителям старостинського округу за співпрацю у спільній справі створення достатньо комфортних умов для проживання, праці і відпочинку жителів громади.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux