ОГОЛОШЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА
опубліковано 11 березня 2021 року о 11:15

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ
ПРОЕКТУ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТА

Відповідно до ст. 9, ст. 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» відділ земельних відносин, благоустрою та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Троїцької сільської ради повідомляє про оприлюднення проекту регуляторного акту та аналізу регуляторного впливу проекту рішення Троїцької сільської ради «Про затвердження Положення про передачу в оренду земельних ділянок комунальної власності Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області».

Даний проект розроблений з метою забезпечення економічного регулювання земельних відносин, ефективного використання земельного фонду громади та визначення єдиних умов оформлення договорів оренди землі.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’ єднань приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акту та аналізу регуляторного впливу.

Поштова адреса розробника проекту регуляторного акта, до якого надсилаються зауваження та пропозиції: 52491; с. Троїцьке, вул. Миру,1;

ел.пошта: troizkasilrada@ukr.net.


Додаток

до рішення ___ сесії ___ скликання Троїцької сільської ради від ____2021р №  

ПОЛОЖЕННЯ

про передачу в оренду земельних ділянок земельних ділянок комунальної власності Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області

Загальні положення

Положення про передачу земельних ділянок в оренду земельних ділянок комунальної власності Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області (далі - Положення) розроблено відповідно до Конституції України, Земельного кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду землі» та інших нормативно-правових актів.

Положення розроблено з метою визначення єдиного порядку передачі земельної ділянки, зміни, припинення і поновлення договору оренди землі за земельні ділянки комунальної власності Троїцької сільської ради.

Орендарями земельних ділянок можуть бути юридичні та фізичні особи, іноземні особи, іноземні юридичні особи, міжнародні об'єднання і організації, а також іноземні держави.

Орендодавцем є Троїцька сільська рада.

Дія цього Положення поширюється на всі землі комунальної власності Троїцької сільської ради.

Передача земельних ділянок в оренду

Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально.

Укладення договору оренди земельної ділянки здійснюється на підставі рішення Троїцької сільської ради - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченому Земельним кодексом України, або за результатами аукціону.

Зміна найменування сторін договору оренди землі, зокрема внаслідок реорганізації юридичної особи або зміни типу акціонерного товариства, не є підставою для внесення змін до договору оренди землі та/або його переоформлення.

Орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про оренду землі», цим Положенням і договором оренди землі.

У разі набуття права оренди земельної ділянки на конкурентних засадах підставою для укладення договору оренди є результати аукціону.

У разі дострокового припинення договору оренди землі за ініціативою орендодавця земельної ділянки (крім дострокового припинення договору оренди у зв'язку з невиконанням орендарем своїх обов'язків), право оренди якої набуто за результатами аукціону, орендодавець відшкодовує орендарю витрати на його набуття у строки, визначені умовами договору та законом, і збитки, які понесе орендар внаслідок дострокового припинення договору оренди, якщо інше не передбачено договором оренди.

Строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може перевищувати 50 років.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, здійснюється на підставі рішення Троїцької сільської ради, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.

Передача в оренду земельних ділянок здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених ч. 2,3 ст. 134 Земельного кодексу України.

Рішення щодо передачі в оренду земельних ділянок громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 Земельного кодексу України, приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання).

Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.

Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Укладання договору оренди землі та його реєстрація

3абезпечення оформлення проектів договорів оренди землі покладається на відділ земельних відносин, благоустрою та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Троїцької сільської ради згідно затвердженої форми договору оренди земельної ділянки (Додаток 1).

У випадку, якщо орендар протягом 30 календарних днів з дня прийняття рішення сільської ради про передачу в оренду земельної ділянки не зареєстрував речове право (право оренди) земельної ділянки, розмір орендної плати на період, аналогічний терміну прострочення укладання договору оренди землі, встановлюється в подвійному розмірі орендної плати, але не більше 10% від нормативної грошової оцінки землі.

Право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

Об'єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Два примірники договору оренди землі видаються орендарю, які протягом 5 робочих днів передаються орендарем до органів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Після державної реєстрації один примірник договору оренди землі повертається до відділу земельних відносин, благоустрою та охорони навколишнього середовища виконавчого комітету Троїцької сільської ради.

До договору оренди землі долучається разом інформаційна довідка з Державного реєстру речових права та витяг з нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Орендар зобов'язаний, протягом 5 робочих днів після реєстрації речового права на земельну ділянку надати копію договору оренди землі до відповідного органу доходів і зборів для контролю за своєчасним залученням орендарів до оподаткування.

Зміна, припинення і поновлення договору оренди землі

4.1. Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Договір оренди землі припиняється в разі:

закінчення строку, на який його було укладено;

викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;

смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у ст.7 Закону України «Про оренду землі», від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки;

ліквідації юридичної особи-орендаря;

відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем;

набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці;

припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).

Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом.

Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

На вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених ст. 24, 25 Закону України «Про оренду землі» та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.

У разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендаря орендодавець має право на отримання орендної плати на землях сільськогосподарського призначення за шість місяців, а на землях несільськогосподарського призначення - за рік, якщо протягом зазначеного періоду не надійшло пропозицій від інших осіб на укладення договору оренди цієї ж земельної ділянки на тих самих умовах, за винятком випадків, коли розірвання договору було обумовлено невиконанням або неналежним виконанням орендодавцем договірних зобов'язань.

У разі розірвання договору оренди землі за погодженням сторін кожна сторона має право вимагати в іншої сторони відшкодування понесених збитків відповідно до закону.

Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Договір оренди земельної ділянки комунальної власності може бути розірваний у разі прийняття рішення про використання земельної ділянки для розміщення об'єктів, визначених ч.1 статті 7 Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності".

Поновлення договору оренди землі

                  Поновлення договорів оренди землі здійснюється в порядку, передбаченому статтею 126-1 Земельного кодексу України.

Після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).

Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. У разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це спадкоємця земельної ділянки протягом місяця з дня, коли йому стало відомо про перехід права власності на земельну ділянку.

До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди.

При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.

Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі, укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.

Якщо орендодавець не пізніше ніж у 30-денний строк до закінчення строку дії договору з орендарем, який є інвестором із значними інвестиціями, з яким укладено спеціальний інвестиційний договір відповідно до Закону України "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями", не повідомив відповідним листом-повідомленням про непродовження дії договору та за умови, що орендар має намір продовжити користуватися земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк на умовах, передбачених договором оренди землі, крім розміру орендної плати. Зміна розміру орендної плати оформлюється додатковим договором (угодою) до договору оренди землі.

Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку.

У разі зміни межі або цільового призначення земельної ділянки поновлення договору оренди землі здійснюється у порядку одержання земельної ділянки на праві оренди.

У разі невиконання зобов'язань за договором оренди землі сторони несуть відповідальність згідно із законом та договором.

Принципи встановлення розмірів орендної плати за землю

5.1. Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.

Розмір орендної плати визначається на підставі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається  місцевим управлінням Держгеокадастру, та відсотках від нормативної грошової оцінки землі, які встановлюються відповідно рішення Троїцької сільської ради про місцеві податки та збори.

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Питання про зміну розмірів орендної плати за земельні ділянки, згідно звернень орендарів, розглядаються на пленарному засідання Троїцької сільської ради.




 


 Секретар  сільської ради                                                              Л.В.Крупська      



Додаток 1

до Положення

                                                                                   про передачу в оренду земельних

                                                                        ділянок земельних ділянок

                                                                                    комунальної власності Троїцької

                                                                                   сільської ради Павлоградського

                                                                                        району Дніпропетровської області



ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 3 березня 2004 р. № 220



ТИПОВИЙ
договір оренди землі



___________________________________________________ "___" ________________ 20__ р.

                                         (місце укладення)


Орендодавець (уповноважена ним особа) ____________________________________________

   (прізвище, ім'я та

________________________________________________________________________________
по батькові фізичної особи,

_________________________________________________________________, з одного боку, та

 найменування юридичної особи)

орендар _________________________________________________________________________

(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи,

________________________________________________________________________________

найменування юридичної особи)

_____________________________________________________________, з другого, уклали цей


договір про нижченаведене:


Предмет договору


1. Орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку (земельні ділянки) _________________________________________________________

(цільове призначення)

з кадастровим номером (кадастровими номерами) ____________________________________,

яка розташована (які розташовані) __________________________________________________.

(місцезнаходження)


Об'єкт оренди


2. В оренду передається (передаються) земельна ділянка (земельні ділянки) загальною площею _______________________________________________________________________,
                                                                                 (гектарів)

у тому числі _____________________________________________________________________

                                                            (площа та якісні характеристики

________________________________________________________________________________
земель, зокрема меліорованих,

________________________________________________________________________________
за їх складом та видами угідь - рілля,

________________________________________________________________________________
сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)

________________________________________________________________________________

3. На земельній ділянці (земельних ділянках) розміщені об'єкти нерухомого майна ________________________________________________________________________________

(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________, а також інші об'єкти інфраструктури

________________________________________________________________________________
(перелік, характеристика і стан лінійних споруд, інших об'єктів інфраструктури, у тому числі доріг,

________________________________________________________________________________
майданчиків з твердим покриттям, меліоративних систем тощо)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________


4. Земельна ділянка (земельні ділянки) передається (передаються) в оренду разом з ____

________________________________________________________________________________
                                           (перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших

________________________________________________________________________________
об'єктів)


5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (земельних ділянок) на дату укладення договору становить:

____________________________________ ______ гривень;

(кадастровий номер земельної ділянки )

____________________________________ ______ гривень.

(кадастровий номер земельної ділянки)

6. Земельна ділянка (земельні ділянки), яка передається (які передаються) в оренду, має (мають) такі недоліки, що можуть перешкоджати її (їх) ефективному використанню: ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________.


7. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини* ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________


Строк дії договору


8. Договір укладено на ____________________ років (у разі оренди земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк оренди не може бути меншим як сім років; у разі створення індустріального парку на землях державної чи комунальної власності земельна ділянка (земельні ділянки) надається (надаються) в оренду на строк не менш як 30 років; у разі передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, строк дії договору оренди землі не може бути меншим як 10 років).


Після закінчення строку дії договору орендар має переважне право поновити його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за ____________ днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.


Орендна плата


9. Орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі _______________________

___________________________________________________________________________
(розмір орендної плати: у грошовій формі — у гривнях із зазначенням ___________________________________________________________________________
способів внесення за земельні ділянки приватної власності, а за

___________________________________________________________________________
земельні ділянки державної або комунальної власності — із зазначенням відсотків
___________________________________________________________________________
суми нормативної грошової оцінки земельної ділянки; ___________________________________________________________________________
в натуральній формі (для земельних ділянок приватної
___________________________________________________________________________
власності) - перелік, кількість або частка продукції, одержуваної
___________________________________________________________________________
із земельної ділянки, якісні показники продукції, місце, умови,
___________________________________________________________________________
порядок, строки поставки, при цьому розрахунок у натуральній формі повинен
___________________________________________________________________________
відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими
_________________________________________________________________________.
цінами на дату внесення орендної плати)


10. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки приватної власності здійснюється з урахуванням (без урахування) індексації.

    -------------------------------------

             (непотрібне закреслити)


Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.


11. Орендна плата вноситься у такі строки:

1) за земельні ділянки державної та/або комунальної власності, набуті в оренду за результатами земельних торгів:

за перший рік - не пізніше трьох банківських днів з дня укладення договору оренди;

починаючи з наступного року - відповідно до Податкового кодексу України;

2) за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та/або комунальної власності, набуті в оренду без проведення земельних торгів:

за перший рік - у п’ятиденний строк після підписання договору оренди;

починаючи з наступного року - відповідно до Податкового кодексу України;

3) за земельні ділянки приватної власності, земельні ділянки несільськогосподарського призначення державної та/або комунальної власності у такі строки _______________________

_______________________________________________________________________________.


12. Передача продукції в рахунок орендної плати оформляється відповідними актами.


13. Розмір орендної плати переглядається _______________________________________

(періодичність)

у разі:

зміни умов господарювання, передбачених договором;

зміни граничних розмірів орендної плати, визначених Податковим кодексом України, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

погіршення стану орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) не з вини орендаря, що підтверджено документами;

зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки (земельних ділянок) державної та комунальної власності;

в інших випадках, передбачених законом.

Розмір орендної плати за земельні ділянки державної та/або комунальної власності, які передані в оренду за результатами земельних торгів, не може переглядатися у бік зменшення.


14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором:

у 10-денний строк сплачується штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором;

стягується пеня у розмірі ________ відсотків несплаченої суми за кожний день прострочення.


Умови використання земельної ділянки (земельних ділянок)


15. Земельна ділянка (земельні ділянки) передається в оренду для ________________________________________________________________________________
                                                           (мета використання)

________________________________________________________________________________


16. Цільове призначення земельної ділянки (земельних ділянок) ____________________

________________________________________________________________________________


17. Умови збереження стану об'єкта оренди**____________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________


{Розділ «Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду» виключено на підставі Постанови КМ № 843 від 23.11.2016}


Умови повернення земельної ділянки (земельних ділянок)


21. Після припинення дії договору орендар повертає орендодавцеві земельну ділянку (земельні ділянки) у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.

У разі погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) або приведення її (їх) у непридатний для використання за цільовим призначенням стан збитки, що підлягають відшкодуванню, визначаються відповідно до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. № 284 (ЗП України, 1993 р., № 10, ст. 193).

22. Здійснені орендарем без згоди орендодавця витрати на поліпшення орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), які неможливо відокремити без заподіяння шкоди цій ділянці, не підлягають відшкодуванню.

23. Поліпшення стану земельної ділянки (земельних ділянок), проведені орендарем за письмовою згодою з орендодавцем землі, підлягають (не підлягають)   відшкодуванню.  Умови,  обсяги   і   строки

                          ------------------------------------
                                          (непотрібне закреслити)

відшкодування орендарю витрат за проведені ним поліпшення стану земельної ділянки (земельних ділянок) визначаються окремою угодою сторін.

24. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання орендодавцем зобов'язань, передбачених цим договором.

Збитками вважаються:

фактичні втрати, яких орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням умов договору орендодавцем, а також витрати, які орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;

доходи, які орендар міг би реально отримати в разі належного виконання орендодавцем умов договору.

25. Розмір фактичних витрат орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.



Обмеження (обтяження) щодо використання

земельної ділянки (земельних ділянок)


26. На    орендовану   земельну   ділянку  (орендовані земельні ділянки)  встановлено   (не    встановлено)

                                                                                               ------------------------------------------
                                                                                                                                 (непотрібне закреслити)

   обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб

________________________________________________________________________________
(підстави встановлення обмежень (обтяжень)

________________________________________________________________________________


27. Передача в оренду земельної ділянки (земельних ділянок) не є підставою для припинення або зміни обмежень (обтяжень) та інших прав третіх осіб на цю ділянку.



Інші права та обов'язки сторін*


28. Права орендодавця:_______________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________


__________

* Визначаються відповідно до Закону України "Про оренду землі".


29. Обов'язки орендодавця***:___________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________


30. Права орендаря:__________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________


31. Обов’язки орендаря****: __________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________.

Ризик випадкового знищення або пошкодження
об'єкта оренди чи його частини


32. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар (орендодавець).

--------------------------------
   (непотрібне закреслити)


Страхування об'єкта оренди


33. Згідно з цим договором  об'єкт  оренди  підлягає (не підлягає)  страхуванню  на  весь

                                                                                    ----------------------------
                                                                                     (непотрібне закреслити)

період дії цього договору.


34. Страхування об'єкта оренди здійснює орендар (орендодавець).

                                                                                 -------------------------------
                                                                                   (непотрібне закреслити)


35. Сторони домовилися про те, що у разі невиконання свого обов'язку стороною, яка повинна згідно з цим договором застрахувати об'єкт оренди, друга сторона може застрахувати його і вимагати відшкодування витрат на страхування.


Зміна умов договору і припинення його дії


36. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.


У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.


37. Дія договору припиняється у разі:


закінчення строку, на який його було укладено;


придбання орендарем земельної ділянки (земельних ділянок) у власність;


викупу земельної ділянки (земельних ділянок) для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки (земельних ділянок) з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;


ліквідації юридичної особи-орендаря.


Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.


38. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за:


взаємною згодою сторін;


рішенням суду на вимогу однієї із сторін у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок), яке істотно перешкоджає її (їх) використанню, а також з інших підстав, визначених законом.


39. Розірвання   договору   оренди   землі   в   односторонньому   порядку    допускається (не допускається).

----------------------------------------
         (непотрібне закреслити)


Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є***** ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________


40. Перехід права власності на орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки)   до   другої   особи,   а   також  реорганізація  юридичної   особи-орендаря   є   (не  є)  

                                                                                                                              --------------------------
                                                                                                                              (непотрібне закреслити)

підставою для зміни умов або розірвання договору.


Право на орендовану земельну ділянку (орендовані земельні ділянки) у разі смерті фізичної особи - орендаря, засудження або обмеження її дієздатності за  рішенням  суду  переходить  (не переходить)  до спадкоємців або інших осіб, які використовують цю

 -------------------------------------
      (непотрібне закреслити)

земельну ділянку (ці земельні ділянки) разом з орендарем.


Відповідальність сторін за невиконання або
неналежне виконання договору

 

41. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору.


42. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.


Прикінцеві положення


43. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами. Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, такий договір є укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.

Цей договір укладено у двох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться в орендодавця, другий — в орендаря.

За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.



Реквізити сторін


Орендодавець

Орендар

_______________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові

______________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові

_______________________________________
фізичної особи, паспортні дані

______________________________________
фізичної особи, паспортні дані

_______________________________________
(серія, номер, ким і коли

______________________________________
(серія, номер, ким і коли

_______________________________________
виданий), найменування юридичної

______________________________________
виданий), найменування юридичної

_______________________________________
особи, що діє на підставі

______________________________________
особи, що діє на підставі

_______________________________________
установчого документа (назва,

______________________________________
установчого документа (назва,

_______________________________________
ким і коли затверджений),

______________________________________
ким і коли затверджений),

_______________________________________
відомості про державну

______________________________________
відомості про державну

_______________________________________
реєстрацію та банківські

______________________________________
реєстрацію та банківські

_______________________________________
реквізити)

______________________________________
реквізити)



Місце проживання фізичної особи, місцезнаходження юридичної особи



Місце проживання фізичної особи, місцезнаходження юридичної особи

_______________________________________
(індекс, область,

______________________________________
(індекс, область,

_______________________________________
район, місто, село, вулиця,

______________________________________
район, місто, село, вулиця,

_______________________________________
номер будинку та квартири)

______________________________________
номер будинку та квартири)


Ідентифікаційний номер _________________

Ідентифікаційний номер ________________

_______________________________________
(фізичної особи)

______________________________________
(фізичної особи)


Ідентифікаційний код ____________________

Ідентифікаційний код ___________________

_______________________________________
(юридичної особи)

______________________________________
(юридичної особи)


Підписи сторін


Орендодавець

Орендар

_______________________________________

______________________________________

МП (за наявності печатки)

МП (за наявності печатки)


* У разі оренди земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення (сільськогосподарських угідь) державної та/або комунальної власності у пункті 7 “Інші особливості об’єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини” договору зазначаються дані агрохімічного паспорта земельної ділянки (земельних ділянок).

У разі оренди земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення (сільськогосподарських угідь) приватної власності рекомендується у пункті 7 “Інші особливості об’єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини” договору зазначати дані агрохімічного паспорта земельної ділянки (земельних ділянок).

** У разі оренди земельної ділянки (земельних ділянок) під полезахисними лісовими смугами, які обмежують масив земель сільськогосподарського призначення, у пункті 17 “Умови збереження стану об’єкта оренди” договору зазначаються вид, конструкція, віковий період, головна порода, у разі потреби інші характеристики полезахисної лісової смуги. Заходи щодо утримання та збереження полезахисних лісових смуг з такими характеристиками здійснюються орендарем відповідно до Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 650.

*** У разі передачі в оренду земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення державної та/або комунальної власності (сільськогосподарські угіддя) включається право орендодавця вимагати відповідно до законодавства від орендаря збереження родючості ґрунтів шляхом проведення не рідше ніж один раз на три роки перевірки стану орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) щодо відповідності показникам агрохімічного паспорта земельної ділянки.

**** У разі передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, включається зобов’язання орендаря здійснювати інвестиції у розвиток та модернізацію відповідних меліоративних систем і об’єктів інженерної інфраструктури та сприяти їх належній експлуатації.

***** У разі передачі в оренду земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення може включатися вимога щодо дотримання орендарем екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил відповідно до статті 24 Закону України “Про оренду землі” та припинення договору оренди землі шляхом його розірвання відповідно до вимог статті 32 Закону України “Про оренду землі” у разі недотримання такої вимоги, зокрема погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки (орендованих земельних ділянок) або приведення її (їх) у непридатний для використання за цільовим призначенням стан.

 

 

{Типовий договір із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1724 від 13.12.2006, № 780 від03.09.2008, № 843 від 23.11.2016, № 890 від 22.11.2017, № 650 від 22.07.2020}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення
Троїцької сільської ради

«Про затвердження Положення про передачу в оренду земельних ділянок земельних ділянок комунальної власності Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області»

Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом
регулювання господарських відносин
.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Податкового кодексу України повноваження щодо встановлення місцевих податків і зборів, у тому числі плати за землю, покладені на органи місцевого самоврядування.

Оренда земельних ділянок є джерелом надходження коштів до бюджету.

Дане рішення розроблено з метою ефективного та раціонального використання земель Троїцької сільської ради, вдосконалення порядку надання в оренду земельних ділянок, втілення єдиного уніфікованого механізму справляння плати за оренду землі відповідно до видів цільового призначення земель згідно з Класифікацією видів цільового призначення земель, затвердженою Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року №548.

Цілі регулювання:

Цілями регуляторного акту є:

- забезпечення соціально-економічного розвитку Троїцької сільської ради, подальшого регулювання земельних відносин, використання земельного ресурсу в інтересах громади;

- створення сприятливих, рівних умов для суб'єктів господарювання в питаннях орендного користування земельними ділянками;

- отримання додаткового фінансового ресурсу для вирішення соціально-економічних питань розвитку громади, підвищення соціальних стандартів.

Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей.

Регулювання господарських відносин при прийнятті регуляторних актів передбачає необхідність розгляду можливих альтернатив, запропонованому регуляторному акту. Тому, до вивчення пропонуються наступні варіанти:

Відмова від запропонованого регулювання, тобто залишення без змін існуючі ситуації.

Впровадження запропонованого регуляторного акту.

Залишення першої умови альтернативного вирішення питання оренди земель комунальної власності не дає можливості наповнення сільського бюджету. Крім того, враховуючи законодавство щодо оренди комунального майна, залишення першого варіанту альтернативи є неприпустимою.

У разі застосування запропонованого регуляторного акту, буде досягнуто визначеної мети, а саме забезпечено дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та інших нормативних документів, що регулюють орендні відносини.

Проаналізувавши обидва запропоновані варіанти, можна дійти висновку, що альтернативи регуляторному акту, який пропонується до прийняття, немає.

Механізм розв'язання проблеми.

Визначені вище проблеми пропонується розв'язати шляхом прийняття рішення сільської ради «Про затвердження Положення про передачу в оренду земельних ділянок земельних ділянок комунальної власності Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області», яким пропонується врегулювати питання пов'язані з орендою землі, що належить до комунальної власності сільської ради.

Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття
запропонованого регуляторного акту.

Прийняття даного регуляторного акту надасть можливість спростити роботу з виконанням рішень ради, що стосуються оренди землі, сприятиме прозорості і відкритості надання її в оренду, дозволить удосконалити організаційно-економічний механізм розрахунку орендної плати.

Очікувані результати від прийняття запропонованого регуляторного акта.

Аналіз вигоди та витрат, які виникають у різних груп суб'єктів на яких поширюється дія
даного регуляторного акту має наступний вигляд:

ВИГОДИ

ВИТРАТИ

Сфера інтересів місцевої влади

- Збільшення надходжень до місцевого бюджету.

Витрат не передбачається

Сфера інтересів орендарів землі

Можливість внесення зауважень та пропозицій до проекту регуляторного акту на стадії оприлюднення. Можливість отримання чітких роз'яснень щодо механізму надання в оренду землі та розрахунку орендної плати

Витрат не передбачається

Сфера інтересів громадян

Забезпечення прозорості та врахування громадської думки в процесі регуляторної діяльності

Витрат не передбачається



Обґрунтування терміну дії регуляторного акту

Термін дії регуляторного акту встановлюється довгостроковий або до прийняття нових нормативних актів. У разі потреби, до нього вноситимуться зміни за підсумками аналізу відстеження його результативності та при зміні законодавчої бази.

Показники результативності акту

Показники результативності регуляторного акту передбачається визначити за наступними критеріями:

- кількість укладених договорів оренди;

- розмір надходжень орендної плати.

Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності

регуляторного акту

Для відстеження результативності регуляторного акту вживатимуться такі заходи і братимуться до уваги:

- відстеження за змінами в чинному законодавстві;

- кількість укладених договорів оренди землі;

- надходження орендної плати.

Оцінка ефективності регуляторного акту буде здійснена шляхом проведення базового, повторного та періодичного відстеження.

Базове відстеження результативності вказаного регуляторного акту буде здійснюватися до початку набуття його чинності під час надходження пропозицій і зауважень та їх аналізу.

Повторне відстеження планується здійснити через рік, після набуття чинності регуляторного акту, за результатами якого можливо здійснити порівняння показників базового та повторного відстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань вони будуть усунені шляхом внесення відповідних змін.

Періодичне відстеження планується здійснювати один раз на три роки з дня виконання заходів з повторного відстеження з метою подальшого удосконалення законодавства з питань оренди землі.

Секретар сільської ради                                                                                                 Л.В.Крупська






проект 







Т Р О Ї Ц Ь К А   С І Л Ь С Ь К А    Р А Д А

П А В Л О Г Р А Д С Ь К О Г О     Р А Й О Н У

Д Н І П Р О П Е Т Р О В С Ь К О Ї    О Б Л А С Т І

___________  ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

 

 

                                               РІШЕННЯ

 

Про затвердження Порядку про передачу в оренду земельних ділянок земельних ділянок комунальної власності Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області

Керуючись  ст.26 Закону України «Про  місцеве  самоврядування  в  Україні», Земельного  Кодексу  України, Закону України «Про оренду землі», з метою забезпечення економічного регулювання земельних відносин, ефективного використання земельного фонду сільської ради Троїцької сільської ради сільська  рада  ВИРІШИЛА:

1.Затвердити Порядок про передачу в оренду земельних ділянок земельних ділянок комунальної власності Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області.

2.Секретарю сільської ради оприлюднити рішення у газеті «Рідний Край» не пізніше як у десятиденний термін після його прийняття та на офіційному веб-сайті сільської ради.

           3.Рішення набирає чинності з офіційного його оприлюднення.

           4.Контроль за виконанням даного рішення покласти на Постійну   комісії   з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою  Троїцької сільської ради.    

                                                                                     

Сільський  голова                                                                                 О.О.Чуприна     

               

село Троїцьке

__ ______ 2021 року

№    - _____/VІІІ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux